Британські ЗРК малої дальності RapidRanger надійдуть в Україну, - Костянтин Машовець

Незабаром британські ЗРК малої дальності RapidRanger (з ракетами LMM - Lightweight Multirole Missile) поступлять в Україну на суму у 1.7 млрд. фунтів (це десь приблизно біля 2 млрд. євро)... Більше того, британці готові допомогти локалізуати виробництво ракет до нього - LMM, у нас, в Україні.

Легкий, монтується на будь-якій транспортній платформі (важить десь до півтони). Високоефективний у сумерках, при поганій погоді, не викристовує радіолокаційне випромінювання (що дуже важливо, так як російські літаки та вертольоти майже всі мають датчики рл-виявлення), не чутливий до теплових пасток.

Окрім нього, у ЗСУ вже використовується схожий ЗРК малої дальності типу Stormer HVM (із ракетою Martlet, це та сама LMM, яку також використовують й з ПЗРК) . Їх, правда, на даний момент у ЗСУ, нажаль, не дуже багато...

Обидва британські мобільні ЗРК у системі свого наведення використовують принцип так званої "лазерної стежки" (тобто, мають автоматизовану систему оптико-електроного наведення). Ефективні на відстанях 7-8 км, та висотах 5 -7 000 метрів (цілі типу крилатої ракети гарантовано виявляються на відстанях до 15-18 км, "шахед" десь за 8-10 км).

По суті, це "робоча конячка" войскової ППО ближнього радіусу дії (такий собі віддаленний та приблизний аналог радянського ЗРК "Стрела -10\10М").

По суті, це означає - не тільки суттєве розширення можливостей вітчизняної войскової ППО (адже, сума у 1.7 млрд. фнтів, очевидно, не мала... відповідно, кількість цих ЗРК, й ракет до них, які надійдуть у війська, буде також значною), але й спроможностей всієї системи ППО України відбивати нальоти ударних та розвідувальних БПЛА противника у глибині своєї території (читай БПЛА типу "шахед\герань", "орлан-10" й т.д.).

Саме цікаве, що найбільш "улюблена" ціль цих ЗРК - саме БПЛА (особливо, оперативно-тактичного рівня, як ударні, так й розвідувальні), а також гелікоптери, в першу чергу - вогневої підтримки. Наприклад, завдяки висоті своєї ефективної дії, британські мобільні ЗРК й ПЗРК з ракетами LMM, вже на практиці довели свою ефективність, в ході боротьби із оперативно-тактичними розвідувальними БПЛА противника типу "Орлан-10" й ударними БПЛА типу "Герань".

У комплексі з автоматизованими гарматними системами ППО штибу "Гепард", МВГ (мобільними вогневими групами) та рядом інших засобів цей засіб може стати достатньо ефективною "відповіддю" на масштабування противником кількості ударних БПЛА у його повітряних ударах по території України.

Тим більше, що на це натякають, принаймні, 2 фактори - очевидно, неслаба закупівельна сума, виділена Великою Битанією саме на ці ЗРК, й також - різке нарощування нею виробництва ракет LMM безпосередньо у себе, в Белфасті, починаючи вже з літа 2024-го року, хоча початок масового постачання цих ракет до британського війська заплановано десь на рубежі 2026-2027-го років.

Загалом, ходять вперті плітки, що Україна у рамках цього рішення, може отримати від Великої Британії до 4.5 тис. ракет типу LMM (Martlet), як до вже поставлених їй ПЗРК та ЗРК, так й до тих, що надійдуть згодом.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Священник пояснив, чого Путін ударив по Буковині

субота, 12 липень 2025, 15:11

Після нічної атаки російських військ на Чернівецьку область, в результаті якої загинуло дві людини та є руйнування у місті, священник Православної Церкви України Роман Грищук висловив різку думку щодо причин цього обстрілу. Про це повідомляють Патріоти...

Чи може Україна перевантажити російську ППО у відповідь на масовані атаки, - авіаексперт

субота, 12 липень 2025, 14:28

На відміну від української системи протиповітряної оборони, яка «фільтрує» дрони-приманки типу Гербера і не витрачає на них дефіцитні ракети, росіяни збивають усі українські безпілотники саме ракетами ППО. Тож ідея «перевантажити» російську ППО у відпо...