В Україні з'явилася абсолютно нова схема обману. Для обману шахраї використовують QR-коди, і з їх допомогою вони заражають телефони вірусом. Завдяки цьому вірусу аферисти отримують доступ до соціальних мереж і банківських програм, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Як розповіла заступник директора ЕМА Олеся Данильченко, останнім часом почастішали випадки шахрайства з використанням QR-кодів. До неї нещодавно звернулися представники кіберполіції з приводу консультацій у цій сфері.
Вона зазначила, що через карантин багато торгових точок стали використовувати безконтактне меню з QR-кодами. Ця практика хороша в умовах пандемії, але може призвести до збільшення випадків шахрайства.
"Я чула про такі випадки в Європі. У нас це поки не поширено", - сказала Данильченко і додала, що говорити про масову практику таких афер в Україні поки рано.
Схема досить проста і схожа на ту, коли українцям пропонують перейти по шкідливим посиланням або завантажити в телефон спеціальний додаток. Зараз замість цього шахраї використовують QR-код.
Шахраї залишають листочки з QR-кодами на стовпах, в кафе і ресторанах (щоб відвідувачі прийняли їх за меню).
Українець переходить по посиланню в QR-коді й або відразу потрапляє на шкідливий сайт, або отримує пропозицію завантажити будь-який додаток.
Після згоди відкрити або завантажити програму, телефон заражений вірусом. Він може заблокувати різні додатки, вкрасти вже збережені паролі, доступ до соціальних мереж.
Мета шахраїв завжди одна – отримати доступ до коштів, зламати пошту, банківські програми, зняти кошти з рахунку.
Зчитувати QR-код тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, хто його розмістив, і ви впевнені в його правдивості.
Перевіряти перед прочитуванням, чи не наклеєний на QR-код інший, за допомогою наліпки.
Не завантажувати файли з будь-яких сайтів з кодом. Не зчитувати коди зі стовпів, в метро, рекламних листівок, які вручили на вулиці.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...