
В Україні впроваджено близько 15% стандартів НАТО, але прийняття до Альянсу залишається відкритим питанням. Про це повідомило поінформоване джерело ТСН.ua в уряді, передають Патріоти України.
"Якщо повертатись до перспективи стати членом НАТО, то можна сказати, що певна кількість стандартів НАТО, які треба прийняти на озброєння - це насправді не є вирішальним чинником в тому, бути чи не бути. Це міф. У інших країн середній показник – 31%-32% стандартів НАТО і десь до 40%-42% нормативних актів. Є країни, у яких 2%. У нас близько 15%. Тобто це означає, що не має значення, скільки впроваджено стандартів, щоб стати членом НАТО", - зазначає наш джерело.
За словами співрозмовника журналістів, є три складових, які важливі для того, щоб країна стала членом НАТО. "Є три складових, які насправді важливі для того, щоб країна стала членом Альянсу: наявність цивільно-демократичного контролю за збройними силами. Друге – це зрозумілість, прозорість, звітність, відповідальність по всіх процедурах. А також спроможність їхньої, натівської, індустрії зайти на наш ринок. Оскільки ми сьогодні точно споживаємо і будемо використовувати їхнє озброєння, значить, їхня індустрія зацікавлена продовжувати виготовляти як для нас, так і для них. І третє – це спільне планування операцій. За великим рахунком, потрібно тільки політичне рішення щодо нашого вступу", - повідомило джерело в українському уряді.
Та додало: "За виступами, за питаннями ситуація дуже сильно змінилась на нашу користь. Більшість країн переконані, що ми маємо бути за столом на рівних. Але остаточне рішення не прийнято у двох столицях – Вашингтоні та Берліні. Україні потрібен чіткий сигнал – нас бачать членом НАТО чи ні. Ми його очікуємо".
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...