"Головний страх, пов'язаний з українською та білоруською ситуацією сьогодні, що вони стають прикладами на пострадянському просторі того, що все може бути інакше. Путін особисто мені пояснював, що в Росії не може бути громадянського суспільства західного типу, оскільки у Росії немає традицій. Так-так, під час наших переговорів [Путін так і говорив]. А я йому відповідав: "Слухайте, якщо не почати цей процес, то у вас і традиції не з'являться", – сказав польський політик.
За його словами, у Путіна "була абсолютна переконаність, що, з огляду на масштаби країни, її історію, культуру тощо, Росія не готова до громадянського суспільства й усіх його процедур, і авторитарна, ієрархічна система набагато більше годиться для Росії".
"Україна – перший приклад, коли ситуація може бути іншою. І якщо сьогодні Білорусь скаже – "Дивіться, у нас можуть бути вільні вибори, у нас можуть бути різні політичні партії, різні кандидати, у нас вільні та чесні процедури", – це може по-справжньому лякати Путіна", – пояснив Квасневський.
Він вважає, що "цей страх надзвичайно сильний, тому що для Путіна організація громадянського суспільства і демократичних процедур – проблема".
"Поки він при владі – це неможливо. Із його наступником – можливо, але не з ним", – підкреслив Квасневський.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...