Чи думали у Кремлі, запускаючи по нас перші "Шахеди", що їхня гра обернеться проти них самих? - Ігор Луценко

субота, 28 березень 2026, 22:16

"За останню декаду Україна і Росія відрапортували про приблизно однакову кількість запущених БПЛА дальнього радіуса дії: ми 2992, по нас 2810. Однак результат – нищівний для Москви. У наших тилах же таких співмірних втрат не зафіксовано, якщо не рахувати безцінний спадок ЮНЕСКО у Львові", - пише політик та військовослужбовець Ігор Луценко на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"І кожної ночі ми бачимо (точніше, чуємо в нічній темряві) масові запуски наших бортів по європейській частині РФ. Хто знає, може і сьогодні вдень ми отримаємо з боліт чергову порцію фото диму й полум’я.

Майже половина експорту російської нафти була «вимкнена» після ударів по Усть-Лузі та Приморську. Навантаження нафти в Усть-Лузі зупинено з двадцять п'ятого березня, а нафтові компанії попередили покупців про можливий форс-мажор.

За оцінкою Reuters, зупинено близько сорока відсотків експортних потужностей російської нафти. Повторні удари не дають змоги швидко відновлювати пошкоджені потужності, що створює мультиплікативний ефект – падіння валютних надходжень, зростання витрат на логістику та страхування.

А головне – усьому світу, котрий зараз кинувся шукати додаткові об`єми нафти, ми дали сигнал – на російську сировину не розраховуйте, Росія тут – слабенький партнер.

Росії просто немає чим відповісти. Кількість дронів – ще не якість ураження. Показовою була атака 980 російських БпЛА 24 березня, коли левову частку їх просто потратили уже вдень – а вдень їх легше збивати; мабуть, зверху просто прийшов наказ – пустити тисячу, і все тут!

***

Чи думали у Кремлі, у жовтні 2022-го, запускаючи по нас перші «Шахеди», що їх гра обернеться проти них самих, що «довгій» дроновій війні у них такі погані позиції?

Росія з її численними нафтопереробними заводами, з її великою територією, з не надто гнучкою ППО – навіть ключові регіони дуже важко прикрити, а що буде, коли українці затято візьмуться за справу?

Зараз ми виробляємо кілька сотень далекобійних дронів на добу. Цілком можливо, що більше, ніж країна-агресор. Дякуємо нашим партнерам, що у нас є щоночі чим працювати. Запитання тепер до росіян – на кого працює час у цій війні?".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Підмосков’ї вибухи і пожежі: Прольоти фіксують в трьох локаціях, зокрема по гарно палає найбільший логістичний хаб Wildberries (фото, відео)

неділя, 16 серпень 2026, 7:27

У ніч проти неділі, 16 липня, Москву атакували безпілотники. Мер міста Сергій Собянін стверджує, що російська ППО нібито збила 105 дронів, які рухалися у бік столиці країни-агресорки, зазначають Патріоти України. . "На місці падіння уламків працюють ф...

Народні прикмети на 16 серпня. Українці святкують Третій Спас. Що треба зробити та що обов'язково має бути на столі на Горіховий Спас

неділя, 16 серпень 2026, 7:09

16 серпня за новим церковним календарем (29 серпня за старим) у церкві відзначають Перенесення нерукотворного образу Господа нашого Ісуса Христа з Едесси до Константинополя. У народі свято прозване Горіховий Спас або Хлібний Спас. За старим календарни...