Українська оборонна промисловість із року в рік традиційно стикається з тим, що на початку року не мають нових контрактів. Ця ситуація була ще за часи АТО, ООС та не змінилась й через два роки повномасштабного російського вторгнення.
Й в умовах, коли головною проблемою у виробництві зброї по всьому світу є малі виробничі можливості, в Україні, яка у стані війни, зброярі станом на кінець лютого не мають контрактів на 100% завантаження виробництва. Зокрема це стосується найбільших виробників дронів, про що розповів Валерій Боровик командир спецпідрозділу ударних дронів "Білий орел" в ефірі Espreso.
Наприклад, як зазначив військовий, "Скаетон", виробник таких дронів, як Raybird-3, наразі має контракти на 15% від можливого обсягу виробництва й це один з найкращих показників. А "Атлон-Авіа", який відомий своєю "Фурією", а також розробкою ударного дрона "Грім" - лише на 5%.
Відсутність довгострокових контрактів - це унеможливлення сталого планування, а разом із ним й можливості нарощувати виробництво. Й це навіть не торкаючись того, що без твердих багаторічних контрактів неможливо заздалегідь замовити необхідні комплектуючі на які й так існує значна черга.
1. Головне - США залишаються союзником України, ніякого розриву на даний момент нема, ніяких офіційних чи неофіційних погроз у розриві стосунків, припиненні роботи Starlink, керівники США не озвучували. Але нема нових рішень про продовження надання доп...
Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...