Данія планує передати перші винищувачі F-16 зі складу власних повітряних сил до України у першому кварталі 2024 року.
Про це заявив міністр оборони Троельс Лунд Поульсен перед зустріччю в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
“Ми розраховуємо, що в березні-квітні ми зможемо передати Україні перші літаки. Але є багато роботи, щоб українці змогли впоратися з ними“, – каже Поульсен.
При цьому він наголошує, що Україна повинна мати можливість як утримувати винищувачі, так і захищати їх від атак Росії. Імовірно, мова йде про розбудову наземної інфраструктури та ППО.
Паульсен підкреслив, що метою є доправка перших літаків у першому кварталі 2024 року. Однак це залежить від підготовки пілотів, які потребують подальшої підготовки.
Також не в останню чергу все залежить і від підготовки українського допоміжного персоналу, який має обслуговувати літаки.
Разом з Нідерландами Данія очолює коаліцію країн, які готують українських пілотів і допоміжний персонал. Країни зобов’язались безоплатно передати Україні винищувачі F-16, аби підтримати у війні проти Росії.
У серпні уряд Данії оголосив, що Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16. Подібні повідомлення надходять і з інших країн НАТО.
11 жовтня, перед зустріччю у штаб-квартирі НАТО, міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер повідомила, що її країна також надішле до України бойову авіацію. Однак це відбудеться не раніше 2025 року.
Однак уряд Бельгії планує взяти на себе технічне обслуговування всього флоту “коаліційних” F-16, що будуть передані Україні.
У той же час міністр оборонного відомства Нідерландів Кайса Оллонгрен в серпні цього року повідомила, що її країна передасть майже весь свій парк винищувачів Україні.
Нідерланди передадуть більшу частину із наявних 42 літаків F-16, залишивши частину для підготовки українських пілотів.
Також влада Норвегії прийняла рішення про передачу Україні своїх винищувачів F-16. За даними норвезького суспільного мовника NRK, мова може йти про п’ять-десять літаків, з яких два нададуть одразу для навчання.
Також мова може йти про 12 літаків, що готувалися до продажу американській компанії Draken International. Придбані літаки планували використовувати в якості «Агресора» в авіаційних навчаннях США. Можна припустити, що угода була скасована.
"Друзі, я дивлюся на новини і трохи не туди багатьох несе. У тому числі розумних та добрих людей. Заяви нового президента США Дональда Трампа, перевірка всього зовнішнього фінансування за 90 днів, розмова із Зеленським, розмова з Путіним. Так, це все п...
Доволі часто блогери викладають запаси техніки на зберіганні на базах РФ, та основуючись на їх опустінні, доводять тезу про нездатність РФ вести війну в короткостроковій перспективі. Але це не так. Дійсно, всю ту зброю, яку РФ втратила в Україні за пар...