"Данія самотужки не захистить": Імовірна анексія Гренландії може стати "найкоротшою війною у світі", - ЗМІ

Імовірна анексія з боку США острова Гренландія, який зараз у складі Данії, може стати найкоротшою війною у світі. Про це 10 січня написало Politico, передають Патріоти України.

Про те, що Гренландія нібито має перейти під контроль Америки заявляв Дональд Трамп, який вступає 20 січня на посаду президента США. Старший науковий співробітник інституту міжнародних досліджень Данії Ульрик Прам Гад розповів виданню, що Гренландія не має оборонного потенціалу. За його словами, деякі данські кораблі берегової охорони часто заходять на південний схід Гренландії. Однак, за даними ЗМІ, програмного забезпечення, потрібного для стрільби по цілях, так і не придбали.

Гад також прогнозує, що "дипломатія погроз між союзниками" буде популярною на наступні чотири роки. Те, що Данія самотужки не зможе захистити острів від будь-якого вторгнення, вважає і старший науковий співробітник Центру військових досліджень університету Копенгагена Крістіан Собі Крістенсен. Він поставив риторичне запитання про те, з ким у разі американського вторгнення воюватимуть американці, які перебувають на острові.

Як повідомляє Politico, Штати суттєво скоротили свою військову присутність у Гренландії після завершення холодної війни. Однак на космічній базі Пітуффік, котра розташована на північному заході острову, залишилася станція раннього попередження про ракети, зокрема балістичні з ядерними боєголовками, які може запустити країна-агресор РФ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Приклад ідетальної взаємодії: Дроноводи НГУ разом бойовою авіацією організували окупантам "багатоходовочку" в результаті якої послідовно вразили ППО «Бук-М3» і пункти управління окупантів (відео)

субота, 4 липень 2026, 16:50

Аби знищити ретельно приховані штаби окупаційних військ їх мало виявити, важливо відпрацювати комплекс заходів, аби знищити жирну ціль звівши ризики для учасників операції до мінімуму. Про одну з таких успішних операцій розповідає військовий та журналі...

Російський окупант наважився власноруч знешкодити український дрон-ждун на оптоволоконні, а його колега все знімав на телефон. Що з того вийшло (відео)

субота, 4 липень 2026, 16:08

Курйозний випадок трапився з російським загарбником на окупованій частині Запоріжжя. Патріоти України пропонують ознайомитись з своєрідним відеозвітом ворога, котрим поділився український військовий і журналіст Юрій Бутусов