Декларації часто не показові у плані контролю за майном нардепів, - аналітик руху "Чесно"

Серед нардепів є тенденція декларувати мінімум майна, а користуватися чиїмось. Ймовірно, це буде притаманно для більшості народних депутатів й сьогодні. Про це розповів Олександр Саліженко, парламентський аналітик Руху ЧЕСНО, передають Патріоти України.

"Нардепи, чиновники, будуть користуватися майном своїх знайомих чи далеких родичів, при тому декларуватимуть мінімум власного майна. Така тенденція вже спостерігалась останні роки і ймовірно, це буде притаманно для більшості народних депутатів. Наприклад, стосовно Миколи Тищенка нещодавно проводилось окреме розслідування. В Давида Арахамії також подібна ситуація. В нього і його дружини є нові автівки, які з'явилися в 2022 р., але вони орендовані у родичів або друзів. А в дружини Юрія Бойка досі є квартира в РФ", - повідомив він.

З народних депутатів лише 87 обранців відкрили свої декларації за 2021 р. і за 2022 р. - подали 58 народних депутатів, зазначив Саліженко. "Рух ЧЕСНО публікував динаміку подання декларацій з березня цього року. До війни починалася кампанія декларування. Потрібно було подати до квітня, але через повномасштабне вторгнення декларування відмінили і декларації закрили. Декларування в цьому році було добровільне, окремі нардепи подали їх до того, як ВРУ повернула це законодавчо. Добровільно подали кілька десятків нардепів протягом цих місяців", - сказав він.

За його словами, в НАЗК очікують, що основна частина декларацій надійде саме в останній місяць. "Як правило, декларанти подають декларації в останній час, коли підходять дедлайни. Наразі кінцева мета подачі декларацій - 31 січня 2024 року. Протягом останнього місяця кількість декларантів серед нардепів збільшилась", - додав він.

Найбільше декларацій подали нардепи від "Відновлення України" та депутатської групи "Довіра", зауважив він. "З керівництва парламенту, декларації за два роки подав голова ВРУ Руслан Стефанчук. Серед керівників фракції також Давид Арахамія, який був одним із співавторів законопроєкту про відновлення декларування. Загалом, найбільшу кількість подали "слуги народу", але якщо враховувати відсоткове співвідношення, найбільше подали нардепи від "Відновлення України" та депутатської групи "Довіра"", - резюмував аналітик.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Про це не можна мовчати! Влада пішла проти українців. РФ готує нову операцію. Чим все обернеться? - Снєгирьов

понеділок, 26 лютий 2024, 9:34

Політолог та військовий аналітик Дмитро Снєгирьов розкрив історичні аспекти Придністров’я. Снєгирьов детально розповів про те, як усе було насправді, що приховує історія, яка помилка влади стала фатальною і чому так відбулося. Крім цього він також відп...

"Або перехвилювався, або зовсім не володіє загальною ситуацією на фронті": Військовий-блогер про заяву верховного головнокомандувача Зеленського щодо втрат обох сторін

понеділок, 26 лютий 2024, 9:01

Популярний телеграм-канал ветерана "Айдару" Станіслава Бунятова '"Снайпер+" критично відірвався про заяву Зеленського щодо втрат українців та російських окупантів в ході двох років інтенсивної війни. . "З приводу слів президента про втрати. . Як я і ...