
В мережу виклали фото субмарини "Великие Луки" проекту 677М, оснащеної великокаліберним кулеметом "Утёс", встановленим на огорожі висувних пристроїв. На це звернув увагу російський військово-технічний блог bmpd, передають Патріоти України.
Субмарину сфотографували перед виходом на черговий етап випробувань у Санкт-Петербурзі. Призначення кулемета невідоме, але можна припустити, що його змонтували для того, щоб захистити корабель від БПЛА. Раніше, нагадаємо, росіяни встановили антидроновий "мангал" на атомний крейсер "Тула".
Зазначимо, що артилерію на підводних човнах активно використовували до кінця Другої світової війни. Через посилення засобів протичовнової оборони ця практика зійшла нанівець. У той же час, радянські та російські субмарини комплектуються переносними зенітно-ракетними комплексами.
Б-587 "Великие Луки" є багатоцільовим дизель-електричним підводним човном, побудованим для ВМФ Росії. Субмарину було закладено 10 листопада 2006 року під назвою "Севастополь", а 19 березня 2015 року перезакладено під новим ім'ям.
23 грудня 2022 року підводний човен був спущений на воду для добудови та випробувань. Передачу субмарини ВМФ заплановали на кінець 2024 року.
Окупований Крим в ніч на 23 червня і вранці потрапив під масовану атаку дронів. Було уражено порт Кавказ та низку інших об'єктів. Про це повідомляють OSINT-канали. . Спочатку в пабліках з'явилось повідомлення про пожежу на підстанції Насосна-2, що в С...
Російська ракета "Циркон" ймовірно, є не гіперзвуковою крилатою ракетою, яка має значно вищу маневреність, а балістичною ракетою, передають Патріоти України з посиланням на аналіз незалежного OSINT-аналітика Фабіана Гінца. Експерт зауважує, що на цю ми...