"Для багатьох на Заході ми є Руандою": Відомий філософ порадив Зеленському змінити стиль поведінки

Нині українській владі, зокрема президенту Володимиру Зеленському варто вносити корективи у свої підходи спілкування з міжнародними партнерами, щоб зацікавленість до війни в Україні не згасала. Таку думку висловив філософ і релігієзнавець, проректор Українського католицького університету, колишній політв’язень Мирослав Маринович, передають Патріоти України.

Фахівець оцінив становище, я яке зараз потрапила Україна, і якими є перспективи на 2024 рік. «Зараз ми входимо в період, коли треба буде вносити якісь корективи у підходи. Насправді цей похід президента Зеленського за завоювання сердець політиків усього світу був дуже потужним. І я, щиро кажучи, був приголомшений, для мене стало несподіванкою, наскільки це було успішно. І я вдячний президентові за цю працю. Але з якогось часу стало відчуватися, що ця напориста сміливість почала сприйматися скептично, а часом і критично. Здається, президент не одразу це відчув і тому не відмовлявся від такого атакувального стилю», – зазначив Маринович

На його думку, переломним був момент з висловлюванням міністра оборони Великобританії Бена Воллеса, який заявив, що Захід очікував на якусь вдячність від українського керівництва. «Зеленський у відповідь пожартував у стилі «95 кварталу», і я просто відчув, наскільки це було неадекватно. Україна все-таки не є потужною країною калібру західних демократій, яка б могла дозволити собі таку манеру спілкування з політиками», – зауважив проректор.

На його думку, зараз відбуватиметься період коригування стилю спілкування з західними політиками, бо Україні «дуже чітко дали зрозуміти, що стиль, який був до сьогодні, вже не працює». Маринович вважає, що українці можуть завадити перетворенню війни у масовій свідомості у затяжний периферійний конфлікт, якщо задіють майстерність і досвід, який «українським політикам бракує».

«Передусім – вміти подати інтереси України так, щоби вони збігалися з інтересами західних держав. Ми це робили, але щось припинило працювати, отже, потрібно думати, як зайти з іншого боку. Оскільки я не політик, то не можу запропонувати якісь конкретні палички-виручалочки, але треба відчути, на які кнопки тепер можна натиснути», – сказав проректор.

Друге, що потрібно відчути і політикам, і громадянському суспільству, за його словами, – це те, що світ великий і його увага не буде постійно прикута до України.

«Задаймося самокритичним питанням: чи нам свого часу боліли події, що відбувалися в Сирії, чи геноцид в Руанді? Чи хтось з українців збирався з якимись протестами проти винуватців тих подій? Так само для багатьох людей на Заході ми є Руандою. Ну, може, не Руандою, а країною все-таки не третього, а другого світу, але все одно…

Дякуємо Богові, що ми протягом якогось часу були в центрі уваги світу і дуже багато вдалося досягти за цей час. Але було очевидно, що після атаки ХАМАС на Ізраїль увага світу переключиться, так і сталося. Тепер потрібно знову завойовувати цю увагу і бажано не негативними звістками з фронту, а якимись позитивними ініціативами», – підкреслив Маринович.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Білорусь виробляє снаряди для російських "градів", - розслідування (відео)

неділя, 19 січень 2025, 21:10

Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...

У потенційній угоді Трампа з Путіним Росія, найімовірніше, збереже війська на 20% території України, - The New York Times

неділя, 19 січень 2025, 20:02

Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...