Україна вже активно використовує F-16 не тільки для посилення протиповітряного захисту, а й у атакувальних діях. Про це сказав військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров, передають Патріоти України.
"F-16 ми вже активно використовуєм у діях атакувальних. На Донецькому напрямку, по наземних цілях. І літаки проявляють себе фантастично ефективно", - зазначив Крамаров.
За його словами, знає, що один наш пілот F-16 навіть отримав вже "по шапці" за ризик, оскільки зайшов у зону, що активно захищалась росіянами. "І по ньому вже летіли ворожі зенітні ракети. Але за рахунок ефективності та маневреності F-16 пілот виконав завдання на 100% - відпрацював по цілях, і вийшов з-під обстрілу. Тобто виконав завдання в таких умовах, де Міг-29 просто розвалився б під час маневру", - пояснив Крамаров.
Експерт зауважив, що F-16 передають Україні дуже ретельно підготовлені, модернізовані. І надходять боєприпаси для них. "Дуже непоганий арсенал передається з літаками для роботи саме по наземних цілях. На жаль, ще не передали нам ракети повітря-повітря з дальність в 120 км. Тоді дуже весело стало б російським пілотам, які скидають КАБи на Україну", - сказав Крамаров.
За його словами, "шахед" для F-16 виключно як тренувальна ціль, прекрасно збивається. Щодо темпів передачі літаків від союзників Крамаров каже, що "десь такі, за якими ми не встигаємо" і проблема пов’язана з підготовкою відповідної інфраструктури, персоналу, який має з F-16 працювати.
"Ми максимально автономізуємо для нас використання цих бортів. Так, це займає в нас більше часу. Ми до цього, скажімо так, не так готові як просили десь винищувачі. Але підхід є правильний. Борти надходять. І ми зараз вже очікуємо F-16 від Нідерландів", - прокоментував він.
Крамаров також пояснив обмежену наразі кількість підготовлених українських пілотів для F-16. Він зазначив, що для підготовки пілотів для роботи на цих винищувачах потрібні люди бажано вже з "рівнем бойової навченості".
"Є така проблема з того, що нам потрібно щоб вже зараз хтось воював і виконував бойову задачу. Враховуючи той фактор насиченості фронту, фактор кількості бойових задач, які є на сьогоднішній день, то в нас зараз просто нема вільних людей", - зазначив він, підкресливши, що відпустити на навчання одночасно багато ми не можемо.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...