
Соцмережами ширяться панічні дописи, що для перемоги у війні нібито має загинути 29 млн українців. Про це пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, передають Патріоти України.
"Наша армія звільнила 270-300 км² втративши 71 тисячу бійців вбитими", "з такими втратами доведеться загубити майже 29 млн людей", - такі дописи ширяться у фейсбуці.
Насправді станом на 10 вересня, ЗСУ дійсно звільнили приблизно 270 км². Проте у ворожій ІПСО цю територію називають "всього 1\4 одного відсотка". Хоча насправді українські воїни звільнили 52,5% окупованих з лютого 2022-го територій.
"Дані про те, скільки людей загинуло під час контрнаступу, взагалі вигадані, адже ця інформація – засекречена. Тож і розрахунок майбутніх жертв, необхідних для повної деокупації України, теж не має нічого спільного з реальністю", - пише SPRAVDI.
Росіяни розповсюджують подібні наративи, щоб деморалізувати українців і змусити їх скласти зброю. "Якщо бачите подібні рекламні публікації у Facebook, запущені з порожніх сторінок, не довіряйте їм і натискайте кнопку "поскаржитися на допис", - порадили у Центрі.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...