Для українців працює новий ДРУГ

У МЗС закликали користуватися електронною системою допомоги нашим громадянам за кордоном.

Ілюстрація. Фото: 5 канал

Система ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян) створена для підвищення безпеки українців, які виїжджають за кордон, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Укрінформ".

"У системі вже зареєструвалися майже 2 тисячі осіб", - повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

"Нещодавно ми створили електронну систему ДРУГ, мета якої - допомагати українцям, які виїхали за кордон. Люди перед поїздкою залишають у ній свої контакти. І у випадку якоїсь надзвичайної ситуації ми маємо контакти громадян, завдяки чому ми зможемо ефективніше надавати їм допомогу. Створюючи цю систему, ми брали за взірець найкращі світові зразки. Поки що в системі зареєструвалися до 2 тисяч українців. Це число постійно зростає. Але ще багато хто про ДРУГ просто не знає. Тому я закликаю медіа розповсюджувати інформацію про неї", - сказав Погорельцев.

Він додав, що ця система більше орієнтована на регіони підвищеного ризику, але не тільки. "Тільки останнім часом МЗС проводило евакуацію українців з Сирії, Лівії, Непалу. Не так давно повертали наших людей також з Афганістану. Але природні катаклізми (землетрус, повінь, тощо) чи терористичний акт можуть статися будь-де. Крім того, не обов’язково йдеться про стихійне лихо – людина може потрапити в якусь іншу складну ситуацію. ДРУГ оперативно надасть інформацію, що сталося, інструкції, що треба робити далі та необхідні контакти, місця збору", - зазначив Погорельцев.

Він також підкреслив, що реєстрація суто добровільна. Але якщо ті, хто виїжджають за кордон, бажають підвищити рівень свої безпеки, то краще скористатися цією системою. Завантаживши додаток ДРУГ на смартфон, у розділі Карта світу також можна знайти найближчі закордонні дипломатичні установи України, а під час їх вибору – усі необхідні координати. Розділ Країни поінформує про особливості країни, митні правила, культурні та релігійні особливості, безпекову ситуацію. Додаток доступний для Android та iOS».

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Готуйтеся до приємностей! Яким знакам Зодіаку травень принесе активність, позитив і зміни у особистому житті

неділя, 9 травень 2021, 6:24

Чимало особистостей сподіваються на те, що травень 2021 року подарує їм не тільки активність і позитив, а ще й в особисте життя зміни принесе. На жаль, так пощастить не всім. Останній місяць весни дарує гарний настрій і радість всім людям. На вулиці ст...

"Коли на в’язнів Кенгірського табору пішли танки, жінки перегородили дорогу, щоб зупинити криваву розправу", - Леся Бондарук

неділя, 9 травень 2021, 6:08

Приводом до повстання став розстріл конвоїром колони в’язнів. «Жінки носили мішечки з товченим склом, перемішаним з піском, щоб кидати в очі карателям». — Після Великодня, 15 травня 1954 року, поблизу казахського селища Кенгір колона в’язнів-чоловіків ...