"До 40-х років уся Україна писала і читала солов'їною, але думала... більшовицькою", - блогер-одесит

"Сто років тому, після XII з'їзду ВКП(б) в СРСР почалася політика, спрямована проти великоруського шовінізму, відома нам, як коренізація. «Внутри национальных территорий должны быть организованы новые институты, придающие государству национальный характер, построенный на практике использования национальных языков в правительстве и образовании…», - резюмував товариш Сталін", - пише одесит Олександр Прилипко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Емоційну суть партійної директиви зарифмував пролетарський поет у відомому вірші «Борг Україні». Побажання «Розучити мову на прапорах — лексиконах червоних» сподобалося народу, і років десять вивчення рідної мови проходило паралельно з демонтажем української державності. Першими ліквідували національні військові формування, силові структури, потім взялися за тих, що володіють «не червоним» лексиконом: письменників, поетів, просто думаючих людей. Історія відома. На тому її етапі мова виявилася непридатною зброєю для боротьби за незалежність. Вона не прочищала комуністичні мозки.
До 40-х років вся Україна писала і читала солов'їною (говорили на ній завжди), але думала більшовицькою.
Чи стане нам у нагоді старий урок української історії? Думаю що так. Держава та національна мова – дві екзистенційно близьки речі. Але мова не гарантує збереження держави, тоді як національна держава єдине, що може забезпечити збереження та розвиток мови".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Глухий кут на фронті грає на руку Путіну, але не означає його перемогу, - The Hill

понеділок, 11 грудень 2023, 10:22

Головним виграшем для Путіна буде слабка позиція Заходу, а не проблеми в українській стратегії як такій, передають Патріоти України. Як пише The Hill, глухий кут на фронті в Україні, який визнають і українські офіційні особи, грає на руку Путіну в йог...

"Троянський кінь" Путіна в ЄС: Що робити з Орбаном, - Віталій Портников

понеділок, 11 грудень 2023, 9:54

Перед зустріччю із французьким президентом Емманюелем Макроном угорський премʼєр Віктор Орбан у інтерв’ю виданню Le Point заявив, що Україна не може почати переговори про вступ до ЄС, бо "є однією з найбільш корумпованих країн світу". А раніше Орбан по...