Допомога Україні від ЄС може опинитися під загрозою, - Financial Times

Суперечки між країнами-членами ЄС з приводу поповнення бюджету можуть поставити під загрозу приплив військової підтримки України, передають Патріоти України.

Як йдеться в матеріалі Financial Times, допомога Україні від ЄС стримується розбіжностями між державами-членами, а побоювання з приводу напруженості національних бюджетів і зростаючих витрат в Брюсселі загрожують потоку фінансової підтримки Києву.

Запити Брюсселя щодо додаткового фінансування в цілому на 86 мільярдів євро, спрямовані на зниження навантаження на бюджет ЄС при одночасному закріпленні чотирирічної підтримки України, розділили держави-члени і призвели до закликів щодо скорочень і більш тривалих термінів затвердження.

Як йдеться в матеріалі, дебати є ключовим випробуванням рішучості Заходу щодо України, оскільки військові скептики в Європі та США починають вказувати на обмежені успіхи, досягнуті літнім контрнаступом Києва проти Росії.

Брюссель запропонував останній пакет фінансування для України, розрахований на чотири роки, частково для того, щоб захистити Київ від політичної нестабільності. Міністри ЄС відновлять консультації після літніх канікул, при цьому підтримка України буде займати перше місце в порядку денному на зустрічах міністрів оборони та закордонних справ.

Досі переговори про фінансування ускладнювалися тим, що Європейська комісія об'єднала фінансову підтримку України з вимогами щодо поповнення бюджету ЄС, включаючи положення про покриття процентних витрат за боргами і підвищення зарплат чиновників ЄС.

Багато держав-членів заявили, що, хоча додаткова фінансова підтримка України є розумною, інші елементи пакету є результатом внутрішніх проблем управління бюджетом ЄС, які не заслуговують додаткових коштів.

Такі країни, як Німеччина та Нідерланди, очолили опір, стверджуючи, що затягування національних бюджетних поясів через підвищення процентних ставок і вимог до заробітної плати має також позначитися на Брюсселі.

"Час невідповідний. Урядам доводиться самим ухвалювати важкі рішення, і тепер Брюссель просить їх внести більший внесок", - сказав один з високопоставлених дипломатів ЄС.

"Чесно кажучи, фраза "Брюсселю потрібні наші гроші, щоб збільшити зарплати членів Комісії відповідно до інфляції" - не найкраща внутрішньополітична платформа для національного лідера", - додали вони.

Ця суперечка створює основу для переговорів ЄС, які, як очікується, стануть одними з найбільш напружених за решту цього року. У червні комісія визначила поповнення бюджету на 2021-2027 роки на 66 мільярдів євро, яке фінансувалося державами-членами. Брюссель окремо запропонував 20 мільярдів євро на постачання зброї Україні.

66 мільярдів євро включають майже 19 мільярдів євро на покриття несподівано високих витрат за спільними позиками ЄС, близько 2 мільярдів євро на збільшення адміністративних витрат, включаючи підвищення зарплат чиновників, 15 мільярдів євро на витрати, пов'язані зі зростанням міграції та фінансування зовнішніх країн, і 10 мільярдів євро на ініціативи, включаючи новий інноваційний фонд.

Це поповнення багаторічної фінансової програми (MFF) також включає в себе гранти на суму 17 млрд євро для Києва і доповнюється пакетом кредитів на суму 33 млрд євро. У сукупності цей пакет вартістю 50 мільярдів євро, розрахований на чотири роки, спрямований на те, щоб забезпечити довгострокову бюджетну стабільність країни. Брюссель закликав інших донорів прийняти цей підхід.

Великі країни ЄС в даний час обговорюють аспекти поповнення MFF з метою досягнення спільної позиції, заявили два чиновника, зазначивши, що цілком ймовірно, що дебати можуть затягнутися до кінця року.

"У грудні всі ці питання зійдуться воєдино, і нам знадобиться відповідь", — сказав високопоставлений чиновник ЄС, який брав участь у переговорах щодо фінансування України.

Водночас 27 держав-членів ЄС просять разом внести ще 20 мільярдів євро в керований Брюсселем фонд озброєнь, покликаний гарантувати військову підтримку Україні на наступні чотири роки.

Цей банк фінансування, передбачений як частина вкладу ЄС в так звані довгострокові "зобов'язання з безпеки" перед Україною, покликані захистити її від російської агресії, буде додатково обговорюватися міністрами оборони та закордонних справ країн всього блоку на цьому тижні.

Представники ряду країн-членів ЄС заявляють, що фонд — частина європейського фонду миру ЄС, який фінансує поставки зброї в Україну з лютого минулого року — в кінцевому підсумку отримає підтримку завдяки широко поширеній готовності допомогти Києву.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пекін намагався це приховати: У Китаї затонув новітній атомний підводний човен

четвер, 26 вересень 2024, 21:54

Китай намагався приховати затоплення новітнього підводного атомного човна. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передають Патріоти України. За інформацією видання, навесні 2024 року в Китаї затонув новітній атомний ударний підводний човен. Інциде...

"Росіяни завжди відслідковують інформацію у публічному просторі": Військовий різко висловився про заяви щодо виходу ЗСУ з Вугледару

четвер, 26 вересень 2024, 21:28

Українські бійці замість того, щоб воювати за Вугледар, через "всіляких корисних дурнів, політиків" змушені спростовувати їхні заяви. Про це в ефірі "КИЇВ24" сказав Іван Тимочко, військовослужбовець, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних с...