Фінляндія може переглянути угоду про демілітаризацію Аландських островів у зв'язку зі зміною уряду, вступом до НАТО і триваючою війною в Україні, передають Патріоти України.
Як пише Politico, острови розташовані на стратегічно важливих шляхах Балтійського моря, які протягом історії привертали увагу сусідніх країн. З 1856 року дана територія має статус демілітаризованої, що підтверджено низкою угод. Однак деякі фінські політики хочуть відмовитися від такого підходу, оскільки стурбовані тим, що російський уряд, через 16 місяців після нападу на Україну, може звернути свою увагу і на беззахисні Аландські острови.
Для нового уряду Фінляндії, який очолив правоцентрист Петтері Орпо, питання статусу архіпелагу перед обличчям російської агресії, що посилюється, стає пріоритетним у політиці безпеки, пише видання. Орпо відмовився коментувати можливість демілітаризації Аландських островів, але члени очолюваної ним національної коаліційної партії поставили під сумнів статус-кво.
Колишній глава фінської розвідки генерал-майор Пекка Товері, який був обраний до парламенту в квітні, заявив, що демілітаризація даної території повинна бути припинена.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...