
Українські бійці на фронті знищили дуже рідкісний російський дволанковий гусеничний снігоболотоход ГАЗ-3344-20 "Алеут". Таку техніку виготовляли в обмеженій кількості на Заволзькому заводі гусеничних тягачів. Про це повідомив військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
“Усього за весь час повномасштабного вторгнення в Україну таких снігоболотоходів було знищено два, причому у 2022-му році, наприкінці березня та на початку квітня... І все”, - зазначив експерт.
За його словами, ця техніка була створена для роботи в арктичному регіоні і вироблялася в Росії з 2012 року, але в дуже невеликій, обмеженій кількості, на Заволзькому заводі гусеничних тягачів.
Олександр Коваленко зазначив, що поява настільки унікальної техніки в зоні бойових дій в Україні в 2024 році зайвий раз підтверджує гостру і навіть критичну нестачу компоненти ББМ, особливо з підвищеними можливостями прохідності.
“Варто зазначити, що це вже не перший випадок, коли в зоні БД в Україні знищується рідкісна, унікальна техніка РВВ, яка іноді навіть існує в одиничних примірниках. Цікаво, із чим це може бути пов'язано?” - риторично запитує він.
Противник (російські війська) продовжує утримувати позиції вздовж річок Вовча та Солона на ділянці їхнього злитті (район Новопавлівки та на південь від неї), на заході Донецької та на південному сході Дніпропетровської областей України. Водночас російс...
У різних регіонах України можна почути слова, які рідко зустрічаються у сучасній розмовній мові, але мають цікаву історію, одне з таких – "ковбаня". Так називали глибоку яму, западину або велику вибоїну на дорозі чи ґрунті, це слово могло бути знайомим...