
В Україні лікарі не просто навчилися віртуозно проводити штучне запліднення. Вони здійснили справжній прорив у боротьбі із безпліддям. Зачали в пробірці дитину від трьох батьків. Маля має гени матері, батька і жінки-донорки. У світі є кілька десятків таких дітей, але тільки українські вчені застосовують унікальну технологію, яку вони називають пронуклеарним перенесенням ядер, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Для цього запліднюють сперматозоїдами батька дві яйцеклітини: матері й донорки. Потім із заплідненої материнської яйцеклітини дістають ядро та вживлюють у яйцеклітину донорки. Основні гени - 25 тисяч - містяться в ядрі. Але в донорській клітині між ядром та оболонкою залишаються мітохондрії, що мають 37 генів. Тож виходить, що дитина має ДНК одного чоловіка та двох жінок.
Довкола трибатьківства в світі точаться етичні дискусії, чи не буде це новою ерою створення генномодифікованих людей? Чимало людей узагалі проти штучного запліднення, особливо віряни.
Наразі російські окупанти втратили можливість оперативно перекидати свої сили та засоби без надійних логістичних маршрутів на території Приазовщини. Про це повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в ефірі "Еспресо". Відомо, що атаки...
24 червня за новим календарним стилем (7 липня - за старим) - Різдво Іоана Хрестителя. За старим календарним стилем вшановують апостолів Варфоломія і Варнави, ікону Божої Матері "Достойно є" (Милуюча). За обома календарями цьогоріч 24 червня православ...