"Дивлюся зараз на появу російських дронів у країнах ЄС і НАТО і... у принципі, не бачу в цьому нічого поганого. Поясню", - пише український блогер та військовослужбовець Серж Марко (Олександр Карпюк) на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Європа – украй повільна й пацифічна. Вона була готова витрачати мільярди і трильони на соціальні ініціативи, але щоб народ почав вимагати збільшення витрат на оборонку – це в голові середнього європейця повинен клацнути нех…йовий тумблер, який змінює пріоритети.
Для того щоб бути боєздатним – на це треба витрачати ресурси. Злагоджувати підрозділи (тієї ж самої авіації, щоб вони, використовуючи дуже коштовну техніку з найкращими тактико-технічними характеристиками, не збивали потім 20% залетівших дронів тільки тому, що вони до цього ніколи не робили подібного). Витрачати ресурси на покращення існуючих систем. Розміщувати замовлення на актуальні сьогодні види озброєння. Без цього всього армія – це просто натовп людей із коштовною технікою й застарілими алгоритмами.
Росія зараз у лайт-режимі вказує європейцям на дірки в обороні. На погано захищені аеропорти. На необхідність установлення дроново-зенітних екіпажів на військових об'єктах із відповідною РЕБ. На вимоги до реагування на громадян, яких готують під диверсії.
І багато іншого.
І Європа потроху починає збирати раму, що із цим усім робити, а бажання накидати санкцій у відповідь стає все більше. І це гарно.
Це означає, що наш союзник, проходячи через ці всі виклики, стає більш готовим до наступної війни й отримує більше мотивації імплементувати український досвід.
Бо, судячи з усього, якщо б Європа ще рік-два побула в тепличних умовах, а потім неочікувано туди залетіли сотні Shahed і ракет із досвідченою російською авіацією, із сотнями КАБ, а в тилу в цей час панували диверсії, то там збирати раму було б уже запізно.
Так що хай там Пітун усіх, як зазвичай, переграє, там майстер-клас прям, як, погрожуючи всім, напхати по висновку Росії повну дупу огурців.
UPD. Шановні, припиніть переносити свою особисту точку зору на рішення людей, що є гарантами конституції та безпеки. У вас різне бачення.
Ви вважаєте, що тиск на суспільство дроновими атаками – ефективний. Бо ви і є той самий прошарок, на який ці атаки спрямовані, і тому саме так сприймаєте ці дії. Ви їх вважаєте ефективними й думаєте, що це буде аргументом для політиків.
Але ви – не політики. Політики думають і взаємодіють інакше. У них інші пріоритети, і думка народу – це лише частина повістки.
І коли постає питання безпеки й існування держави, та ще й у межах великого військового союзу (НАТО), де на твої дії дивляться сусіди по такому ж союзу і які роблять схожі дії, то просувати ідеї "просто розслабити булки перед РФ" – там це не працює. Логіка "обісціть, тільки не бийте" – це не дуже ефективно в НАТО".
Російська телеведуча Оксана Баршева, більш відома під псевдонімом Ксенія Ларіна, заявила, що українському війську варто завдати ударів по "центру ухвалення рішень" у Москві, передають Патріоти України. В інтерв'ю YouTube-каналу "В гостях у Гордона" її ...
"Російський фашизм – продукт екзотичний. Крім основних компонентів: вихваляння, брехні й ненависті, він зроблений ще і з "таємниць". Засекречено все", - пише російський публіцист Олександр Нєвзоров на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Пат...