"Химерний конфлікт між прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та віце-прем'єр-міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським, який спалахнув через фотографію останнього в момент його дефіле пліч-о-пліч з головою Чечні Рамзаном Кадировим на відкритті виставки IDEX-2021, ніби як закінчився", - пише оглядач Тарас Паньо у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Принаймні, так Уруський стверджує, що вже обговорив ситуацію з прем'єром Шмигалем і "вирішив питання". Хотілось би вірити, що саме так воно і сталося. Але вся ця історія наводить на певні сумні роздуми. Перший, і найбільш очевидний з яких – це, звичайно, незадовільна робота протокольної служби українського МЗС. Відомство Дмитра Кулеби допустило очевидний прокол, не попередивши протокольну службу МЗС ОАЕ про наявність на відкритті виставки гостей, ходити поряд з якими українським посадовцям не варто. І за це хтось би мав понести відповідне покарання.
Але подібна історія не є катастрофою – оскільки проколи трапляються в усіх протокольних службах усіх дипвідомств світу без винятку. Плутають прізвища гостей, герби і прапори (останні часом вішають навіть ті, що слід – але догори ногами). Канцлерку Меркель президент Сенегалу зустрічав, наприклад, німецькомовною пісенькою "Люба дівчинко, чи є в тебе час для мене?". Замість гімну. Під час зустрічі G-20 учасникам забули відключити мікрофони, і виступ тодішнього прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху переривався світською бесідою Ніколя Саркозі та Барака Обами. Перший скаржився, що "не може слухати цього брехуна", а другий заспокоював колегу словами "він до тебе хоча б з візитами не приїжджає". Буває, що й лютих ворогів садять поряд на дипломатичних вечерях. Власне, схожий конфуз трапився і з МЗС України та ОАЕ. Він є прикрим, але не смертельним.
Натомість справжньою катастрофою є той факт, що прем'єр-міністр, маючи всі можливості урядового зв'язку для розмови з віце-прем'єром, від "Телеграму", електронної пошти і спецтелефону – і до фельд'єгерської служби включно, вирішив влаштувати своєму підлеглому виволочку в соцмережах.
Тепер закордонні дипломати, ведучи переговори з представниками українського уряду, не можуть бути певними, що слова, сказані не для публіки, чи, тим паче, непублічні домовленості якийсь умовний – чи реальний – Шмигаль не почне обговорювати в тих самих соцмережах. Що навряд чи спростить роботу українських дипломатів та урядовців.
Тому дуже би хотілося, щоби прозорість держапарату була продемонстрована під час підбору кадрів, прийняття господарських рішень, та в інші відповідні для цього моменти. А не тоді, коли екс-директор Бурштинської ТЕС вирішив спіймати хайп, наїхавши на підлеглого в публічний спосіб. А до моменту, поки чинний прем'єр зрозуміє, коли прозорість влади є доречною, а коли – не дуже, було б добре, щоб його екаунт у FB адміністрував би хтось інший. Хай вже і Юлія Мендель...".
Попри найсуворішу секретність з боку Києва, президент США Дональд Трамп вирішив першим публічно заявити про масштабний обмін полоненими між Україною та Росією. При цьому на момент публікації цієї заяви обмін ще навіть не почався, отже сотні людей були ...
Заочно засуджений до позбавлення волі за фінансування збройної агресії РФ проти України Олег Царьов прокоментував убивство свого "товариша", ексрадника колишнього президента України Віктора Януковича Андрія Портнова, припустивши, що воно пов'язане із г...