Експерт пояснив, чому США наразі не можуть ухвалити остаточне рішення щодо передачі Україні ATACMS

Самусь впевнений, що рішення про надання ATACMS Україні буде ухвалене

Експерт з міжнародних питань Михайло Самусь пояснив, чому США так довго в не можуть ухвалити остаточне рішення щодо передачі Україні далекобійних ракет ATACMS.

"Причин багато. Головна – політична. Очевидно, в адміністрації президента Джо Байдена є люди, які вважають, що це може викликати відповідну реакцію Росії. Вони мають на увазі, для прикладу, передачу Іраном балістичних ракет Росії. Хоча, думаю, Іран все одно передасть Росії балістичні ракети, як тільки це стане можливим з технічних, чи, наприклад, кількісних спроможностей. Адже не виключено, що зараз Іран буде поставляти ці ракети на Близький схід у війні проти Ізраїлю, а у Росії буде обмежена кількість", - сказав він в інтерв'ю УНІАН.

Самусь впевнений, що рішення про надання ATACMS буде ухвалене.

"Можливо, зараз втрутився фінансовий аспект, оскільки через політичну турбулентність у Сполучених Штатах ще немає рішення на фінансування українських Збройних сил на наступний рік. І, можливо, є рішення зосередитися на тих аспектах, які є більш актуальними. Наприклад, передача більшої кількості Patriot і Nasams та ракет для протиповітряної і протиракетної оборони, щоби забезпечити максимальну ефективність нашої системи ПРО і ППО протягом зимового періоду. Тобто, якщо це фінансовий аспект, тоді має сенс більше зосередитись на протиракетній обороні. Бо Росія, за усіма ознаками, дійсно зосереджує засоби для концентрованих ракетних ударів, які буде проводити після настання холодів в Україні. Її ціль - реалізовувати свою геноцидну політику стосовно енергетики України, створення гуманітарної катастрофи", - зазначив експерт.

За його словами, ATACMS надійдуть тоді, коли буде ухвалене рішення про фінансовий пакет з надання військової допомоги вже після розв’язання проблеми із спікером Палати представників США і запуску процесу бюджетування на 2024-й рік.

ATACMS для України - деталі

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден схвалив відправку ракет дальнього радіусу дії ATACMS в Україну. Як говориться в статті The New Yorker, рішення було прийнято американським лідером ще 19 вересня, перед візитом президента України Володимира Зеленського в Штати.

Україна зобов'язалася перед Німеччиною і США не бити по території Росії далекобійними ракетами Taurus і ATACMS, які Україна хоче отримати на озброєння з метою ураження ворожих цілей на окупованій українській території.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...