Конфлікт РФ та Китаю через територіальні претензії в Сибіру або на Далекому Сході був надто переоцінений в західних аналітичних центрах, розвідці та політичних колах. Про це розповів в інтерв’ю дослідник тайванського Інституту з досліджень національної оборони та безпеки Юрій Пойта, передають Патріоти України.
За його словами, немає жодних ознак конфлікту між цими країнами в регіоні, де можуть існувати територіальні претензії, та не спостерігається протиріч щодо впливу, скажімо, в Центральній Азії.
“Звичайно, якісь протиріччя існують, але вони не призведуть до того, що Китай буде здійснювати якісь заходи проти Росії. Ми маємо розуміти, що і Росія, і Китай надзвичайним чином підтримують сфери розподілу зон впливу. Незважаючи на те, що в китайському офіційному дискурсі говориться про те, що всі країни є рівними, немає великих і малих країн, всі країни мають комунікувати і мають рівні права відповідно до статуту ООН, Китай насправді дуже підтримує, зокрема, зону впливу РФ на так званий пострадянський простір”, - відзначив експерт.
За його словами, така “повага” до зони впливу РФ не дозволяє зробити висновок , що Китай може захопити території Далекого Сходу. “Зараз більшість збройних сил РФ, в тому числі ті, які розташовуються в центральній частині Росії і на Далекому Сході, перебувають на полі бою. Фактично там оголений фронт і Китай це прекрасно розуміє. Якщо Росія це зробила, значить вона довірилась Китаю і Китай не робить жодних дій, щоб ці території захопити”, - зазначив він.
Це було не питання, а перевірка того, чи може Україна настільки ж безвідповідально діяти, як це робить Путін, коли невибірково завдає ударів будь-куди, атакуючи українські міста. Таку думку висловив дипломат Роман Безсмертний, передають Патріоти Україн...
Оператори безпілотних систем підрозділу ударних БПЛА "РУБАКА" 77-ої аеромобільної Наддніпрянської бригади помітили 3 росіян, які плазували до наших позицій. Відео бойової роботи було оприлюднене на каналі підрозділу, повідомляють Патріоти України. Окуп...