Ердоган знову змінює риторику щодо війни в Україні та санкцій: Що це може означати

Військові успіхи України на початку вересня 2022 року викликають величезну паніку в Кремлі – саме такий висновок можна зробити з останніх заяв турецького президента Реджепа Ердогана, який знову почав озвучувати проросійські наративи. За шість місяців війни стало очевидним, що коли російські або іноземні політики висловлюються про західну зброю, санкції чи енергоносії, то це означає надзвичайну болючість цих питань для путінського режиму. Майже всі ці "больові точки" Кремля було озвучено президентом Ердоганом протягом останніх днів, що вкотре свідчить про ефективність санкцій та постачання озброєння Україні, зазначають Патріоти України.

Ердоган принижує західну військову допомогу – найголовніший страх Кремля

Одними з головних демагогічних прийомів російських спецслужб і пропагандистів є знецінення і заперечення. Частіше за все вони намагаються знецінити успіхи ЗСУ й західну військову допомогу, а також активно заперечують ефективність санкцій проти російської економіки. Абсолютно тим же шляхом пішов і президент Туреччини, який заявив про військову допомогу країн НАТО: "Кажуть, що вони відправляють зброю. Вони відправляють в Україну весь брухт, що мають".

Також він наголосив, що таким чином війна закінчиться не скоро, адже країни Заходу займають помилкову позицію в цьому питанні, "провокуючи" Москву та Київ. "Чи можете ви сказати, що зараз перемагає одна зі сторін? Ні! У цієї війни немає переможців, але дуже багато людей, які програли. Гине велика кількість людей…" — підкреслив Ердоган на брифінгу в Сербії із президентом Вучичем.

Тому виникає одразу багато запитань до цих заяв, одне з яких полягає в тому, чи не натякає президент Ердоган на те, що Захід має покращити якість збройних постачань Україні? Україна проти не буде, адже й сама Туреччина доволі успішно постачає нам надзвичайно ефективні безпілотники "Bayraktar", включно із системами управліннями та боєзапасом, а нещодавно в Україну почали надходити перші партії броньових автомобілів Kirpi турецького виробництва.

Але головне запитання полягає в тому, чому навіть цим "брухтом", як висловився турецький лідер, Україна змогла не тільки зупинити російські війська на всіх напрямках фронту, а подекуди й перейти в доволі успішний контрнаступ? Але раціональне зерно в словах Ердогана все ж таки є – частина країн Європи дійсно передавала Україні застарілу техніку та озброєння радянського виробництва, але саме ці моделі були життєво необхідні ЗСУ, адже не потребували додаткового навчання з їхнього використання. Однак із кожним місяцем Україна отримує все якісніші зразки військової техніки, що поступово зводить нанівець спроби Росії домогтися відчутних успіхів у війні.

Ердоган лякає Європу холодами, а Росія втрачає газові ринки

Наступним запитанням, із приводу якого останніми днями висловлювався Реджеп Ердоган, стало різке скорочення постачання газу в Європу. Турецький президент знову озвучив кремлівські наративи про те, що Європа сама несе відповідальність у тому, що відмовилася від постачання російського газу напередодні зимового періоду. Ердоган укотре повторив російську мантру про те, що на Євросоюз очікують серйозні проблеми під час зимового періоду через припинення імпорту. Однак оцінки експертів свідчать про більш ніж 80% заповнення газових терміналів у багатьох європейських країнах, які також активно готуються до використання всіх альтернативних джерел енергії та шляхів їхнього постачання. Натомість ця риторика більше свідчить про майбутні величезні втрати для російського бюджету, до яких неминуче призводить скорочення купівлі газу й нафти країнами ЄС.

Зерновий шантаж із боку Росії – Туреччина готується підтримати Путіна

Значно більше занепокоєння викликає те, що Ердоган принаймні на словах підтримав спроби російського шантажу стосовно зернової угоди. Фактично, турецький президент повторив слова Володимира Путіна про намір обмежити експорт зерна з України через те, що воно надходить у країни Європейського Союзу, а не в країни, що розвиваються.

Тому президент Ердоган заявив, що має намір обговорити ці питання на зустрічі з лідером Російської Федерації на саміті Шанхайської організації співробітництва в Самарканді 15-16 вересня 2022 року. Звичайно, така риторика не зумовлена турботою Путіна про країни, що голодують, – причина в тому, що експорт російської агропродукції також сильно ускладнений санкціями й загрожує Росії чималими збитками. Про це прямо заявив Реджеп Ердоган: "На тлі продовження антиросійських санкцій, постачання зерна в країни, які ввели рестрикції щодо Москви, непокоять Путіна. Ми виступаємо за те, щоб постачання агропродукції здійснювалося і з Росії".

Отже, доволі різка зміна зовнішньополітичної риторики турецького керівництва разом із погрозами ескалацією на адресу Греції щодо демілітаризованих островів в Егейському морі свідчить про те, що Туреччина змогла отримати від Росії якісь непублічні бонуси чи поступки в економічному чи політичному плані. Тому зараз президент Ердоган активно озвучує російські наративи, що вкотре доводить дієвість тиску на головні болючі точки Кремля – постачання озброєння Україні, економічні санкції та відмову від енергоносіїв. Це означає, що антипутінська коаліція України та прогресивних країн світу взаємодіє ефективно й рухається правильним шляхом.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Наземний транспорт в цій ситуації дешевше та безпечніше": Авіаційний експерт розповів, чи можливо відкрити аеропорт у Львові

четвер, 8 червень 2023, 20:00

Авіаційний експерт Богдан Долінце повідомив, що наземним транспортом може бути набагато швидше, дешевше та простіше організаційно проводити перевезення, ніж враховувати всі ризики пов’язані з авіаційними перевезеннями, передають Патріоти України. "Можн...

Для когось це - житло мрії: У Києві здають квартиру за 20 тисяч доларів на місяць (фото)

четвер, 8 червень 2023, 19:40

У Києві здають квартиру в Печерському районі за 20 тисяч доларів на місяць. Вона розташована на трьох поверхах та складається з дев’яти кімнат. В оголошенні на сайті ОЛХ.ua йдеться, що площа житла складає 660 квадратних метрів, повідомляють Патріоти Ук...