Еволюція мікробів: Супергрибок-убивця вбиває людей по всьому світу (відео)

Candida auris є першим прикладом нового патогенного гриба.

Супергрибок-убивця – так світова спільнота охрестила нові дріжджі. Небезпечний мікроорганізм косить людей у різних кінцях планети. Про те, чи дістався він до України і як із ним боротися, - передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

У західній пресі останнім часом чимало повідомлень про грибок, який вбиває пацієнтів по всьому світу. На нього не діють відомі ліки, а температурний бар'єр, який раніше захищав людину від грибкового зараження, йому не страшний.

Candida auris є першим прикладом нового патогенного гриба, що виникає внаслідок глобального потепління, спричиненого людиною.

Грибок вперше зафіксували в Кореї наприкінці минулого століття, а через 12 років у Японії. Згодом виявилося, що грибок він одночасно з'явився у понад трьох десятках країн з різними гігієнічними традиціями. Різна ДНК-структура, зате однакова стійкість до антибіотиків та протигрибкових препаратів. Вчені заговорили про еволюцію мікробів.

"Відсоток тих, хто помирає, за різними даними, коливається від 30 до 60% . Це доволі серйозна хвороба", - каже завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров'я Роман Родина.
У Штатах зафіксували майже сім сотень випадків. Усі - у лікарнях. Тому грибок вважають внутрішньолікарняним. «Інфекція частіше всього уражує кровоток, дихальну систему, вуха. Тобто це реанімаційні пацієнти. Вона - патоген, тобто пацієнт уже хворий, але хвороба може виявитися, або ще не виявитися», - пояснила бактеріологиня Вікторія Поточилова.

В лабораторії київської обласної лікарні виявити небезпечний грибок готові - мають спеціальний бактеріологічний аналізатор. Утім, досі бачили новий грибок лиш у наукових видання. В Україні білих ще не фіксували. Кажуть, йому легше запобігти, ніж лікувати - антибіотиків, які можуть йому протистояти у світі не більше двох. Але і їх призначають у критичних випадках.

Людям з міцним імунітетом його боятися нічого. Та і передається він передусім уже хворим через медичне обладнання.

Candida auris - єдиний грибок, який здатен утворювати біоплівку. Частинки скупчуються в одній зоні і стають таким собі щитом, який не пропускає антигрибкові препарати. Тобто обладнання, на який потрапив цей грибок, яким би дорогим воно не була, необхідно утилізувати.
Вірус потрапляє в організм через предмети, які вводять в тіло – це дихальні трубки, катетери - все має бути індивідуальне. Інструменти стерилізують і тримають під ультрафіолетом, але запорука безпеки в лікарнях - чисті руки персоналу.

Поки дослідники у країнах, які постраждали від новітнього грибка, намагаються зрозуміти, що спричинило мутацію і винаходять засоби боротьби, українцям залишається пильнувати гігієну і не потрапляти до лікарні у країнах-розсадниках.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Спочатку подумали, що стріляли": Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

неділя, 19 січень 2025, 19:15

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...

"Проблеми починаються з того, що ротний намахує комбата, комбат - комбрига...": Офіцер пояснив, чому Україна втратила Бахмут

неділя, 19 січень 2025, 16:56

Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти Укр...