Financial Times пояснила, що стоїть за заявою Макрона щодо відправки військових в Україну

Заява президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливої відправки західних військ в Україну є частиною суперечки між Парижем та Берліном щодо того, хто насправді більше допомагає Києву. Також це сигнал "стратегічної двозначності" для Москви. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України.

Надвечір у понеділок Макрон заявив журналістам, що на зустрічі із іншими західними лідерами він обговорював гіпотетичну можливість відправки військ в Україну, але "сьогодні немає консенсусу" з цього питання. "Але нічого неможна виключати. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не виграла цю війну", – додав він.

За цією заявою з усіх куточків Європи посипалися уточнення, заперечення та спростування, які зводилися до того, що ніхто не готовий відправляти своїх військових в Україну. Однак, як зауважує FT, слова Макрона призначалися перш за все для Берліна та Москви. Зокрема видання нагадує, що раніше у понеділок канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув можливість відправки ракет Taurus в Україну, посилаючись на ризик ескалації. У своїй заяві Макрон серед іншого зазначив, що "деякі союзники" раніше казали "ніколи" щодо передачі Україні танків, винищувачів і ракет, а пропонували надіслати "спальні мішки та шоломи".

У цьому контексті показово виглядає коментар міністра економіки Німеччини Роберта Хабека щодо слів Макрона. "Мені приємно, що Франція думає про те, як збільшити підтримку України, але я можу дати їй пораду — постачайте більше зброї", — сказав Хабек.

Німеччина на сьогоднішній день є найбільшим європейським постачальником зброї для України і вже давно критикує набагато скромніший внесок Франції, яка має оборонний бюджет такого ж розміру. Натомість Париж виправдовується тим, що не зберігає великих запасів старої зброї, яку можна було б відправити в Україну, і натомість постачає більш складну зброю, наприклад ракети SCALP.

Другий адресат заяви Макрона – це Москва, стверджує FT і посилається на високопоставленого європейського чиновника із питань оборони. Він сказав, що заява Макрона має створити додатковий ефект стримування та двозначності для Росії. "Усі знають, що в Україні є західні сили спеціального призначення — вони просто не визнавали цього офіційно", – додав чиновник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ переходять від тимчасових органів управління військами — оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп до постійної корпусної системи - Бутусов

понеділок, 24 лютий 2025, 8:38

Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...

Прес-конференція Зеленського, оцінка та висновки - Бутусов

понеділок, 24 лютий 2025, 7:57

1. Головне - США залишаються союзником України, ніякого розриву на даний момент нема, ніяких офіційних чи неофіційних погроз у розриві стосунків, припиненні роботи Starlink, керівники США не озвучували. Але нема нових рішень про продовження надання доп...