Financial Times пояснила, що стоїть за заявою Макрона щодо відправки військових в Україну

Заява президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливої відправки західних військ в Україну є частиною суперечки між Парижем та Берліном щодо того, хто насправді більше допомагає Києву. Також це сигнал "стратегічної двозначності" для Москви. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України.

Надвечір у понеділок Макрон заявив журналістам, що на зустрічі із іншими західними лідерами він обговорював гіпотетичну можливість відправки військ в Україну, але "сьогодні немає консенсусу" з цього питання. "Але нічого неможна виключати. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не виграла цю війну", – додав він.

За цією заявою з усіх куточків Європи посипалися уточнення, заперечення та спростування, які зводилися до того, що ніхто не готовий відправляти своїх військових в Україну. Однак, як зауважує FT, слова Макрона призначалися перш за все для Берліна та Москви. Зокрема видання нагадує, що раніше у понеділок канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув можливість відправки ракет Taurus в Україну, посилаючись на ризик ескалації. У своїй заяві Макрон серед іншого зазначив, що "деякі союзники" раніше казали "ніколи" щодо передачі Україні танків, винищувачів і ракет, а пропонували надіслати "спальні мішки та шоломи".

У цьому контексті показово виглядає коментар міністра економіки Німеччини Роберта Хабека щодо слів Макрона. "Мені приємно, що Франція думає про те, як збільшити підтримку України, але я можу дати їй пораду — постачайте більше зброї", — сказав Хабек.

Німеччина на сьогоднішній день є найбільшим європейським постачальником зброї для України і вже давно критикує набагато скромніший внесок Франції, яка має оборонний бюджет такого ж розміру. Натомість Париж виправдовується тим, що не зберігає великих запасів старої зброї, яку можна було б відправити в Україну, і натомість постачає більш складну зброю, наприклад ракети SCALP.

Другий адресат заяви Макрона – це Москва, стверджує FT і посилається на високопоставленого європейського чиновника із питань оборони. Він сказав, що заява Макрона має створити додатковий ефект стримування та двозначності для Росії. "Усі знають, що в Україні є західні сили спеціального призначення — вони просто не визнавали цього офіційно", – додав чиновник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Військові з КНДР вже у Маріуполі і під Харковом, - CNN

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:44

Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...

Навіть використання ядерної зброї не примусить українців стати рабами недоімперії, - Дмитро Ярош

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:18

"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...