Гендиректор ДП "Ліси України" побудував незадекларований будинок на захопленій землі та виводить прибутки на рахунок дружини, - розслідування

Генеральний директор державного підприємства "Ліси України" Юрій Болоховець, якому підпорядковуються всі лісові господарства країни, здійснив самозахоплення земельної ділянки в Чернігівській області, де побудував незадекларований будинок, веде незаконний туристичний бізнес, а також в часи, коли очолював Ніжинський лісгосп, віддав десятки тендерів на 33 млн грн своєму адвокату. Про це йдеться в публікації проекту розслідувань BlackBox OSINT "Фіктивна реформа. Як Юрій Болоховець очолив корупцію і незаконну вирубку дерев у лісових господарствах", передають Патріоти України.

Юрій Болоховець очолював ДП "Ніжинське лісове господарство" з 2012 по 2020 роки. Як виявили журналісти, з 2017 року в тендерах цього лісгоспу почала регулярно вигравати ФОП Третяк Тамара Ігорівна. Впродовж 5 років цей ФОП отримав підрядів від на суму близько 33 млн грн, половину з яких — тоді, коли керівником лісгоспу був Болоховець. Коли той пішов на підвищення, його посаду отримав, за деякими данними, Андрій Данько, кум Болоховця, при якому Тамара Третяк продовжила вигравати тендери Ніжинського лісгоспу.

Примітно, що Тамара Третяк — односельчанка Юрія Болоховця, жителька села Івангород Чернігвської області, де народився керівник "Лісів України". З 2007 по 2019 роки вона займалась адвокатською діяльністю, як в 2017 році різко вирішила зайнятись лісозаготівлею, одразу ж після створення ФОП ставши отримувати мільйонні підряди від лісгоспа свого сусіда по селу. Більше того, Тамара Третяк є довіреною особою родини Болоховця: впродовж 2020 — 2023 років дружина головного лісника країни Людмила Болоховець придбала 13 земельних ділянок загальною площею 36 гектарів в Чернігівській області. Всі угоди купівлі оформлювала на підставі довіреності саме Тамара Третяк.

"Односельчанка голови лісгоспу, що є довіреною особою його родини, різко кидає адвокатуру і йде в лісництво, де отримує державні замовлення на десятки мільйонів гривень від підконтрольного Болоховцю лісгоспу. Як же сильно тхне ймовірною схемою розкрадання державних коштів, чи не так?", — зазначається в публікації osint-розслідувачів BlackBOX osint.

Окрім того, журналісти виявили, що прямо зараз ДБР розслідує факт самозахоплення родиною Юрія Болоховця земельної ділянки на Чернігівщині, на якій гендиректор ДП "Ліси України" самовільно побудував незадекларований будинок. Ця самозахоплена земля знаходиться по сусідству з іншою ділянкою, що перебуває у постійному користуванні Ганни Болоховець, матері голови ДП "Ліси України", та має цільове призначення — для ведення фермерського господарства.

Однак, як виявили слідчі, родина Болоховця на цій ділянці обладнала штучне озеро, встановила тимчасові споруди для відпочинку туристів, тобто організувала нелегальний бізнес. Більше того, правоохоронці встановили, що отримані злочинним шляхом прибутки Юрій Болоховець вірогідно виводить на рахунки своєї дружини за кордоном — у Великій Британії.

Нагадаємо, Юрій Болоховець був звільнений з посади голови Державного агентства лісових ресусрів у квітні 2023 року після того, як народні депутати виявили, що лісова галузь в більшості знаходиться в тіні: замість 880 млрд грн на рік вона приносить лише 23,2 млрд грн. Проте за два тижні після цього міністр екології Руслан Стрілець повернув Болоховця керувати лісовою галуззю на посаду директора ДП "Ліси України".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Несуться до прірви

середа, 24 липень 2024, 8:36

Коли політики з авторитарними замашками вирішують стати «великими диктаторами», вони мають памʼятати: це шлях, який вимагає чималого хисту. Бажання, хитрості, підлості і жорстокості – мало. Суспільство чинить спротив. Якщо не вмієш подолати – зупинись ...

Ціна втрати Прогресу: На Покровському напрямку окупанти беруть в оточення бійців однієї з бригад ЗСУ. Команди на відхід з "мішку" немає – DeepState

середа, 24 липень 2024, 8:14

Російські окупанти намагаються оточити частину угрупування українських військових поблизу села Прогрес у Донецькій області, яке днями було захоплене. Однак наразі наказ про вирівнювання лінії фронту не надходив. Про це у ніч проти середи, 24 липня, пов...