Міністр оборони США Піт Гегсет змінив пріоритети збройних сил країни, зосередившись на стримуванні можливого захоплення Тайваню Китаєм та зміцненні оборони території Сполучених Штатів, водночас "приймаючи ризики" у Європі та інших частинах світу. Про це пише The Washington Post із посиланням на секретну стратегію Пентагону, передають Патріоти України.
Як зазначають у виданні, документ під назвою "Тимчасові стратегічні настанови національної оборони" і позначений у більшості абзаців грифом "секретно/не для іноземних громадян", був розповсюджений у міністерстві оборони в середині березня за підписом Гегсета.
"У ньому в широких і подекуди упереджених деталях описується реалізація бачення президента Дональда Трампа щодо підготовки та перемоги у потенційній війні з Пекіном і захисту США від загроз у "близькому зарубіжжі", включаючи Гренландію і Панамський канал", - зазначають у виданні.
Там додають, що документ також зобов’язує військових відігравати більш безпосередню роль у боротьбі з незаконною міграцією та наркотрафіком.
Автори зауважують, що перша адміністрація Дональда Трампа та адміністрація Джо Байдена визначали Китай як найбільшу загрозу для США та налаштовували збройні сили на підготовку до можливого конфлікту й стримування в Тихоокеанському регіоні. Але інструкція Гегсета незвична тим, що у ній потенційне вторгнення на Тайвань описується як винятковий сценарій, який має бути пріоритетним порівняно з іншими потенційними небезпеками. Вона передбачає переорієнтацію масштабної військової інфраструктури США на Індо-Тихоокеанський регіон, виходячи за рамки традиційної оборони американської території.
"Китай – єдина загроза, на яку орієнтується міністерство, і недопущення захоплення Китаєм Тайваню – за одночасного захисту батьківщини США – єдиний сценарій, на який орієнтується міністерство", - написав Гегсет.
Згідно з його концепцією того, як Пентагон будуватиме і забезпечуватиме ресурсами збройні сили, щоб протистояти передбачуваним загрозам, під час планування непередбачуваних обставин війни з великими державами враховуватимуть тільки конфлікт із Пекіном. Загрозу з боку Москви, згідно з документом, переважно мають стримувати європейські союзники.
У виданні зазначили, що якщо у Національній оборонній стратегії адміністрації Байдена 2022 року робився акцент на союзах у протидії агресії Росії, а "взаємовигідні альянси та союзники" називалися "найбільшою глобальною стратегічною перевагою", то інструкція Гегсета наголошує, що НАТО має взяти на себе "значно більший" тягар. Це пояснюється тим, що США неохоче надаватимуть війська, оскільки їхні пріоритети зосереджені в інших регіонах.
"Президент Трамп наробив купу шокуючих заяв, повертаючись зі своєї резиденції в Мар-а-Лаго: Президент Зеленський пошкодує, якщо не підпише угоду про корисні копалини; Україна не прагне миру; санкції проти РФ", - пише український дипломат Роман Безсмерт...
У Києві помітили автомобіль з надписом "Ісус Цар" на державному номерному знаку. Фото опублікувала у Facebook мешканка столиці Ніка Любчич, передають Патріоти України. У коментарях люди активно обговорюють незвичайний номер: "Хворі люди з такими номера...