Відверта, навіть жорстка розмова між Україною та Польщею набагато корисніша за офіційні та формальні кроки, які шкодять обом країнам. Таку думку висловив міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін в ексклюзивному інтерв’ю, передають Патріоти України.
“Відносини з Польщею у нас нормальні, іноді надходять емоційні хвилі. Ці хвилі насправді природні: ми в стані війни, у нас емоції виглядають наче оголені нерви. У поляків своя боротьба, але звісно, її не можна порівняти з нашою. Однак наближається виборча кампанія. Є свої нюанси”, — зазначив Клімкін.
Він не вважає, що в України є проблеми у відносинах з поляками: “Історію з тим, що ми викликаємо послів, я не розумію і вона мені не подобається. Насправді я за те, щоб говорити в очі дуже відверто, іноді жорстко. Коли ми з’ясовуємо відносини якимось офіційним шляхом, в Кремлі починають з нас кепкувати і казати, що ми хотіли створити новий східний фланг НАТО, а тепер навіть на рівні МЗС не можемо порозумітися”.
Тому Клімкін гадає, що в цій історії потрібно поставити крапку і спокійно, солідарно та відповідально працювати: “Я дуже хочу, щоб ми рухалися успішно вперед, у нас для цього все є. Ми розуміємо менталітет один одного. Можна поговорити дуже відверто, але по-дружньому. У кожного з нас є друзі і не завжди все буває безхмарно. Але щирість завжди цінується. Але тягати послів в МЗС, щоб знову з нас кепкували… Я вважаю, що це дивна історія, яку потрібно закрити”.
Ексміністр зауважив, що у нас ще будуть непрості моменти: “Я гарантую, що коли ми будемо вести переговори про вступ в ЄС, всі наші обговорення з поляками будуть йти дуже не просто, це буде емоційно і нервово. Тож або ми ставимося один до одного як до друзів і союзників, або починаємо чимось мірятись. Таке є і в українському, і в польському характері”.
“Формальних речей я не розумію, а емоції розумію. Але на те ми і люди, якими всі надихаються, щоб до цього ставитися відповідально”, — резюмував Клімкін.
Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...
27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...