Так, багато хто вважав, що в країні "все навколо колгоспне і все навколо нічиє". Про це пише в своєму блозі на LiveJournal білоруський блогер Максим Мирович.
Красти в закладах громадського харчування було найпростіше, оскільки зловити на злочині в цьому випадку було дуже складно. Так, сметану розводили кефіром, а кефір розводили молоком. До самого молока додавали соду, списуючи частину як зіпсоване та забираючи додому. Супи варилися на комбіжирі, а шматочок м'яса для видимості клали вже в тарілку.
Так само крали чай. Істотну частину заварки кухарі відкладали "для себе", а до величезної алюмінієвої каструлі з чаєм додавали палений цукор і залишали на ніч на невеликому вогні. Таким чином виходила темно-коричнева рідина, яка практично не пахла чаєм.
ГОСТи в СРСР описували норми по "утрусці" й "усушці" товару – продавці користувалися ними по максимуму. Навіть якщо продукт не "усушився", залишки забирали собі. Нерідко найкращі продукти відпускалися "з-під прилавка" для "своїх" клієнтів, але за вищою ціною. Отримана виручка йшла "в кишеню".
На базарах також масово обважували – за допомогою "хитромудрих магнітів" і "прихованих гирьок". Крім того, скрізь були поширені так звані "контрольні ваги".
Найбільш якісні товари, які були в дефіциті, але несподівано надійшли в продаж, також продавали "з-під прилавка" за дорожчою ціною. Причому виявити при перевірці такі махінації було практично неможливо. Більш того, часто перевіряючі самі наживалися на торгівлі, за хабарі закриваючи очі на порушення.
Тут "тягли все, що погано лежало, було погано прикручено або легко відливалося/відсипалося з великої тари", пише Мирович. А виносили крадене через прохідні або перекидали через паркан спільникам.
Водії з автобаз часто крали бензин, соляру, запчастини та фарбу. Таксисти – гроші, елементарно не включаючи лічильника. А в пізньому СРСР вони нерідко виявлялися замішаними в дрібному криміналі: допомагали повіям або, наприклад, нелегальним продавцям алкоголю.
Як відомо, в СРСР існували цілі тіньові підприємства, які шили "фірмовий" одяг і заробляли на цьому неймовірний капітал. Для порівняння, джинси MONTANA в Радянському Союзі коштували 200 рублів (більше однієї середньої зарплати), а джинси "під Монтану" з тканини подешевше – 100-120, також величезні гроші на той час.
Шилося все це нерідко з крадених, списаних або необлікованих матеріалів. Причому в цьому могли брати участь серйозні люди аж до директорів комбінатів. Іноді схеми "накривалися", про деякі справи навіть писали ЗМІ.
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...