У зв'язку із запровадженням військового стану на місяць через наступ російських військ на нашу територію, права громадян можуть зазнавати певних обмежень. Мається на увазі вилучення власності громадян для оборонних потреб держави у певних випадках.
Чи є привід для хвилювання та за яких умов можуть вилучити авто, передають Патріоти України.
В умовах військового стану військове командування може здійснювати, зокрема, примусове відчуження (реквізицію) майна, що перебуває у приватній власності мешканців, згідно зі ст.41 Конституції України, ст.353 ЦК України, ст.8 ЗУ "Про правовий режим військового становища" (далі - Закон 389) та ст.3 ЗУ "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану" (далі - Закон 4765).
Так, конфіскація майна у воєнний час справді може бути лише за 4 обов'язкових умов:
Наголошується, що держава не має мети тотального позбавлення майна мешканців, а подібне можливе лише у виняткових випадках. Наміри осіб щодо вилучення авто з порушенням однієї з 4-х умов незаконні. Такі дії не відображають політичного курсу держави та з боку її службовців здійснюватися не можуть.
Водночас, держава не в змозі гарантувати належну поведінку членів воєнізованих формувань супротивника та несумлінних жителів. У разі дії ініціатора є самовільними, а застосування примусу – кримінально караним.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...