Як Володимир Олександрович дріб'язково накапостив Ігорю Валерійовичу: "Після перемоги Вірастюка президент Зеленський більше не відпочиватиме у Буковелі", - політолог

На перевибори, скоріш за все, ніхто не піде. Хоча судовий процес буде і тут можливі неприємні для "Слуг" сюрпризи

Озброєна охорона біля ОВК у Надвірній

Вибори у 87-му окрузі Прикарпаття запам’ятаються блокуванням роботи ОВК, кількаразовою заміною членів комісії і голови, десантом групи народних депутатів від «Слуги народу», тим, що її представник Микола Тищенко переплутав Закарпаття і Прикарпаття, а ще підрахунком і перерахунком голосів. Вісім днів члени ОВК рахували понад 50 тисяч бюлетенів зі 117 дільниць. Загалом у цьому окрузі зареєстровані 147 019 виборців. Явка 28 березня, за даними ЦВК, становила 35,5%.

Відтак, за офіційними даними, Василь Вірастюк від «Слуги народу» набрав 31,25% (15 076 голосів), Олександр Шевченко від політичної сили «За майбутнє» – 29, 69% (14 327), Руслан Кошулинський від ВО «Свобода» – 28,86% (13 927). Між Вірастюком і Шевченком розрив у 749 голосів. А прогнозували різні соцопитування різницю у межах 200 голосів.

За даними руху «Чесно» на Прикарпатті, з семи дільниць зникли близько 500 бюлетенів, а це саме ті, які були переважно за Олександра Шевченка, згідно з інформацією в протоколах від ДВК. На п’яти дільницях ОГВК визнала вибори недійсними, а це саме там, де перемагав за кількістю голосів Шевченко, мовиться в повідомленні руху «Чесно». Спрацювали «клони», тому що два кандидати-самовисуванці – Олександри Шевченки – забрали 499 голосів.

Громадянська мережа ОПОРА заявила 4 квітня про недотримання у окрузі № 87 вимагає розслідувати всі версії щодо причин невідповідності протоколів ДВК і результатів повторного підрахунку голосів, а також інших правопорушень. На думку спостерігачів ОПОРИ, процес встановлення підсумків голосування супроводжувався надмірною політизацією роботи членів ОВК і постійними ротаціями у її складі на основі непублічних партійних афіляцій, що негативно вплинуло на здатність комісії організовано і неупереджено реагувати на проблеми виборчого процесу.

За результатами повторного підрахунку голосів на шість із двадцяти виборчих дільниць кількість голосів виборців на підтримку Олександра Шевченка зменшилась. За даними протоколів шести дільниць за кандидата разом було віддано 1676 голосів, натомість повторний підрахунок підтвердив наявність лише 1172 бюлетенів на його підтримку. Відтак під час повторного підрахунку голосів встановили недостачу виборчих бюлетенів у пакетах з бюлетенями за Олександра Шевченка. На трьох дільницях голосування було визнано недійсним.

У всіх випадках розходження кількості бюлетенів при перерахунку ОВК викликала поліцію, як після встановлення розбіжності при повторному підрахунку голосів за кандидата, так і після заяв членів ДВК, які прибули на повторний підрахунок і заявили про те, що наявні упаковки з виборчими документами запаковані в інший спосіб комісією, та, на думку членів ДВК, мають ознаки перепакування. ОПОРА зафіксувала п'ять випадків визнання голосування недійсним у результаті повторного підрахунку. Проблеми, які виявили, вплинули на остаточні результати голосування в одномандатному виборчому окрузі №87, вважає ОПОРА.

За оцінками спостерігачів, члени ОВК №87 під час підрахунку голосів порушували норми закону про вибори народних депутатів.

«Змагальність процесу на цьому окрузі таки була. У 2015 році ми мали схожу ситуацію, коли один із кандидатів скуповував голоси гречкою, а інший – коштами. Було певне протистояння на 87-му окрузі, адмінресурс пішов у рух. З обох боків були фальсифікації, боротьба, скандали на дільниці, у тому числі в ОВК. У 2015 році переміг кандидат від партії влади, і цього разу теж. Ці вибори показали, що ми ще не вийшли, на жаль, на цивілізований рівень – ні суспільство, ні політикум. На перевибори, думаю, ніхто не піде. Хоча судовий процес буде. Якби не було фальсифікації з боку хоча б одного кандидата, то, можливо, такого руху довкола ОВК і не було б. Те, що були застосовані СБУ, «Альфа», говорить про саму складність проведення виборів. Розумію, що рейтинги Вірастюка і Шевченка були більш-менш однакові, і кожна сторона намагалася себе підсилити, а це адмінресурсом і фінансами», – оцінює вибори у 87-му окрузі Прикарпаття політолог Олександр Антонюк.

Два дні ОВК не працювала


Вісім днів рахували і перераховували

28 березня у 87-му виборчому окрузі, куди входять місто Яремче, Надвірнянський район, частини Богородчанського, Коломийського, відбулись проміжні вибори у Верховну Раду. Адже Зіновія Андрійовича, парламентаря від партії «Слуга народу» по цьому окрузі, обрали міським головою міста Надвірної. У проміжних виборах за мандат народного депутата змагались 14 кандидатів.

У день голосування спостерігачі не виявили жодних порушень, які б вплинули на результат голосування. Не подавали скарги про порушення у ході голосування і кандидати. Ба більше, одразу ж після завершення голосування штаби ВО «Свобода» і «За майбутнє» оприлюднили паралельний підрахунок: переможцем назвали Олександра Шевченка від партії «За майбутнє», другим Василя Вірастюка і третім Руслана Кошулинського.

Але дивні речі почалися коїтись вже в приміщенні ОВК у Надвірній.

Із 29 на 30 березня близько опівночі голова ОВК Руслан Кашніков (від партії «Голос») покинув приміщення, поскаржившись на стан здоров’я, і більше його вже ніхто не чув і не бачив. Цієї ж ночі було неправдиве анонімне повідомлення до правоохоронців про буцімто «замінування» будівлі ОВК, роботу якої зупинили. До сьогодні не знайдена людина, яка повідомляла про нібито «мінування».

30 березня ЦВК змінила голову ОВК №87 і кількох членів. Втім, ніхто не прийшов на засідання комісії ані 30, ані 31 березня. 31 березня ЦВК знову ж змінила голову ОВК, і у цей день о 16-й годині робота комісії відновилась.

Але будівлю комісії у Надвірній зусібіч оточили автомобілі поліції і озброєні спецпризначенці. Як повідомили в СБУ в Івано-Франківській області, таке рішення пов’язане з тим, що протягом останньої доби до правоохоронних органів надійшли 4 повідомлення про замінування і 3 про захоплення заручників на об’єктах одномандатного виборчого округу (ОВО) №87. Але ці повідомлення були неправдивими.

Члени ОВК рахували і перераховували бюлетені до ранку 4 квітня.

Явка була низька

Виклики і проблеми

Те, як відбувався підрахунок голосів на 87-му окрузі, як добивалися перемоги провладного кандидата Василя Вірастюка, показало, що президент Володимир Зеленський і його партія «Слуга народу» зруйнували міф про себе як «нових політиків», наголосив у коментарі Радіо Свобода директор Інституту світової політики Євген Магда. За словами політолога, це свідчить про те, що провладна партія і президент цілковито перейняли риси старих політиків.

«Враховуючи те, що програв Олександр Шевченко – людина, близька до Ігоря Коломойського, але яка має значний авторитет у 87-му окрузі, –думаю, що Зеленський більше не відпочиватиме у Буковелі, принаймні, допоки там не зміниться господар. На цих виборах переламали через коліно. Я не побачив якихось дій Арсена Авакова, який говорить, що МВС завжди гарантує демократичні вибори. Але я побачив спецпризначенців із СБУ, які так чи інакше втручалися опосередковано у роботу виборчої комісії. Я побачив технологію скасування на окремих дільницях результатів виборів до того часу, допоки не будуть отримані відповідні голоси. Це свідчить, що Україна щодо демократії зробила низку великих кроків назад, і це буде серйозною проблемою. Це Василева перемога як «піррова», бо Зеленський і «Слуга народу» виграли ці вибори, але те, в який спосіб вони це зробили і до чого це призведе, матиме негативні серйозні наслідки для нього. Просто збільшується кількість ворогів Зеленського, буде нерозумно звучати, якщо він скаже, що у такий спосіб бореться з олігархами. Це буде достатньо нещиро і зіграє проти нього», – каже політолог Євген Магда.

Кандидат Олександр Шевченко заявив, що подав судові позови щодо 15 дільниць, на яких ОВК перераховувала голоси. Окружний адміністративний суд Івано-Франківська відмовив Шевченкові у задоволенні позову до Надвірнянської ОВК. Суд ухвалив, що рішення перерахунку голосів на дільниці №260025 у Маняві – законне. Команда Олександра Шевченка готує апеляцію.

Представник ВО «Свобода» Руслан Кошулинський вимагає скасувати результати виборів на окрузі №87 і оголосити про перевибори, зважаючи на те, як відбувався підрахунок голосів і що робота ОВК була припинена, застосовувався адмінресурс і маніпуляції з боку його опонентів.

«Підстави для перевиборів має визначити законодавство. У цьому випадку це складне питання, і навряд чи у нинішній ситуації виборчком 87-го округу ЦВК не захоче встановлювати результати виборів. Тим більше, якщо переміг друг президента. Коли Вірастюк заявив, що його просив про балотування сам Володимир Зеленський, багатьох людей це ввело у стан, що вони не можуть відмовити президентові. Це взагалі українська проблема – запопадливість», – наголосив політолог Євген Магда.

Чимало людей, оцінюючи підрахунок голосів у 87-му окрузі, застерігають, що в Україні наступні вибори до Верховної Ради будуть відбуватись за «схемою Прикарпаття».

Тим часо мережа ОПОРА рекомендує СБУ оприлюднити всю наявну інформацію і документальну базу про обставини перебування її підрозділів у будівлі, в якій розміщується приміщення ОВК № 87. Публічно відреагувати на звинувачення з боку окремих суб’єктів виборчого процесу щодо її втручання у процес встановлення підсумків голосування. А Нацполіції оприлюднити всю інформацію про забезпечення охорони приміщення ОВК із виборчою документацією. ЦВК забезпечити оперативне реагування на проблеми процесу встановлення підсумків голосування і результатів виборів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Геть якогось удмурта вузькоокого на вахту відправили": Путіна возили на станцію швидкої допомоги (фото)

четвер, 6 травень 2021, 1:00

"Путіна в середу возили на станцію швидкої допомоги в Пушкіні. Цим разом геть якогось удмурта вузькоокого на вахту відправили. Ще й штани явно видали від іншого "чергового Путіна", вищого. Ну ж бо нереально, щоб Путін сам без маски обіймався і трохи не...

"Уже сам приїзд Блінкена разом з Нуланд - це величезна дуля Путіну. Але Держдеп і Зеленського за кадик візьме", - політолог

четвер, 6 травень 2021, 0:32

"Приїздить державний секретар США Тоні Блінкен. Як це буде оцінено? У Офісі президента будуть хвалитися і кричати, що здобули, перемога. Кремлівських можна вичислити по заявах: приїхав представник сюзерена і вірний васал буде "ответ держать". Усі, хто ...