
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ Сергій Рудик написав на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
"Слів немає. Дивлюся новини про обстріл росіянами Запоріжжя. Загиблий, десять поранених (всі – цивільні), пошкоджено 15 багатоповерхівок, люди в шоці. Добряче розбили і Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ московського патріархату. Той самий, у якому на третьому році війни продовжують молитися за кіріла", - пише військовий.
Він зазначив, що настоятель собору зауважив лише на тому, що "проізошол взрив": "Яка реакція батюшок? Жодної! Настоятель заявив, що «проізошол взрив». Не росіяни бомблять іскандерами мирне Запоріжжя, не російські війська вбивають мирних людей, а просто «проізошол взрив»".

"Хочу, щоб ці слова запам´ятали ті, хто завтра збирається святити воду і стояти в чергах під московськими церквами. Що там? Бог один, «какая разніца», батьки святкували за старим стилем?", - коментує військовий.
На тлі цього Рудик зауважив: "Питання не в календарі, а в головах. Ви не просто святите воду, а підтримуєте церкву держави-агресора. Підтримуєте церкву, яка офіційно і публічно благословляє на вбивство ваших друзів, сусідів і рідних. Подумайте про це, якщо є чим".
Противник (російські війська) продовжує утримувати позиції вздовж річок Вовча та Солона на ділянці їхнього злитті (район Новопавлівки та на південь від неї), на заході Донецької та на південному сході Дніпропетровської областей України. Водночас російс...
У різних регіонах України можна почути слова, які рідко зустрічаються у сучасній розмовній мові, але мають цікаву історію, одне з таких – "ковбаня". Так називали глибоку яму, западину або велику вибоїну на дорозі чи ґрунті, це слово могло бути знайомим...