"Якби росіяни дійсно знали, що знищили Patriot, наступної ж ночі запустили "Кинджали" по урядовому кварталу", - полковник ЗСУ

У ніч проти 18 травня Росія здійснила чергову масовану ракетну атаку на Україну, зокрема, і на Київ. Однак ворог не запустив ракети "Кинджал" цього разу, які знищує ЗРК Patriot. Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан зазначив, якби росіяни напевно знали, що знищили Patriot, то наступної ж ночі запустили "Кинджали" по урядовому кварталу, але вони цього не зробили. Про це Світан розповів "24 Каналу", передають Патріоти України.

"І навіть цієї ночі (проти 18 травня – ред.) відправили не "Кинджали", щоб не ганьбитися, тому що у них тоді зламається вся парадигма знищення Patriot", – заявив полковник запасу.

Натомість, додав він, окупанти використали Х-101/Х-555 та "Калібри", тобто крилаті ракети, щоб уникнути ганьби. До того ж в Росії були заарештовані три керівники проєкту "Кинджал". Ці особи розповідали, що "Кинджали" є гіперзвуковою зброєю, але зрештою вони виявилися черговою російською "вундервафлею". Це є показником того, що Patriot виконує свою роботу.

"Тобто Київ укотре прикрили",– наголосив Світан.

Він також прокоментував заяви росіян про нібито знищення Patriot. Річ у тім, що всі "Кинджали" були збиті у повітрі, тому могли попадати уламки. Однак стартова установка – це машина, на яку ставляться декілька блоків: якщо йдеться про модифікацію PAC-2, то це – 4 ракети, а PAC-3 – 16 ракет. І саме модифікація PAC-3 є протибалістичною, тобто проти "Кинджалів".

Військовий експерт зауважив, що, якби росіяни напевно знали, що знищили Patriot, то наступної ж ночі запустили "Кинджали" по урядовому кварталу, але вони цього не зробили.

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все - Lana Zerkal

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:42

Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...

Рішення російського командування спровокувало полювання на власні мобільні вогневі групи: Чому істерять Z-воєнкори й де зараз найгарячіше, - Злий Одесит

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:28

У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...