"Якщо хтось хотів перед приїздом місії МВФ дати зрозуміти, що їм тут не раді, то він може бути щасливий", - фінансист Фурса

Співпраця з МВФ критично важлива для української економіки. І дуже болісна для українських олігархів.

Олександр Писарук. Фото: Антикор.

"Цей незручний момент, коли гроші виводять олігархи, а органи приходять за тими, хто про це говорить. НАБУ прийшло за Олександром Писаруком. Гроші вивів Олег Бахматюк, а НАБУ прийшло за Писаруком", - пише Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"А до цього НАБУ приходило до державного Приватбанку за документами щодо суду в Лондоні. Збіг? Якщо хтось хотів перед приїздом місії МВФ дати зрозуміти, що їм тут не раді, то він може бути щасливий. Якщо хтось не хоче бачити іноземних інвесторів в Україні, то він може бути задоволений.

Національний банк три роки розповідав всюди, що олігарх Бахматюк вивів гроші з банку. Стукали в усі правоохоронні органи. Відповіді не було. Поки не прилетіла відповідь. Фактично, НАБУ просто звинувачує колишнього чиновника НБУ в тому, що він робив свою роботу. Нацбанк підтримував банки, це його функція. При цьому, Нацбанк перестав бездумно роздавати рефінанс, а робив це тільки під заставу активів.

Частина банків сумлінно виконували свої зобов'язання. Частина - ні. І ці банки виводилися з ринку. Передбачити, чи буде власник банку чистим було просто неможливо. Тут або давати всім в обмін на зобов'язання, або не давати нікому. Нацбанк розробив для всіх банків план по внесенню капіталу і підтримував їх ліквідність. І тепер НАБУ каже, що це злочин.

Те, що всіма кредиторами, інвесторами, міжнародними організаціями називають хорошою роботою, для українських силовиків виявилося злочином. Фактично, під удар сьогодні поставлено все правління Нацбанку. Фактично, це атака на незалежність регулятора. Адже з такими самими звинуваченнями можна прийти за кожним членом правління по кожному кейсу неплатоспроможного банку.

Як це сприйме МВФ? Саме так. Атака на незалежність Центрального банку. Це одна з червоних ліній, які були окреслені Фондом як критично важливі умови для продовження співпраці. Ми всі чекали повернення місії. А українська влада робила безліч заяв, які повинні були показати, що червоні лінії не перейдуть.

Але тут слова розійшлися з ділом. При цьому, прийшли за одним з найавторитетніших фінансистів України. Людину, яка з НБУ пішла працювати в МВФ, де не сумнівалися в її репутації. Людину, яку після МВФ запросили очолити авторитетний іноземний банк в Україні, який також трепетно ставиться до своєї репутації. Але саме в ньому побачили корупціонера.

Співпраця з МВФ критично важлива для української економіки. І дуже болісна для українських олігархів. Фактично, МВФ наполягає на тих кроках, які зменшують роль олігархів у економіці. І олігархам, а особливо одному олігарху, це дуже не подобається. І вони мріють зруйнувати співпрацю з МВФ. Навіть ціною економічних потрясінь. І дуже прикро, що їм в цьому допомагає НАБУ.

Атака на Писарука - це такий самий сигнал, як спалений будинок Гонтаревої. Будинок спалили, коли місія МВФ була в місті. За Писаруком прийшли, коли всі чекали повернення місії. Знову ці чортові збіги".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

А з Amnesty International він співпрацює?: Російський "правозахисник" заявив, що заборонити страчувати в ОРДЛО полонених буде "неетично"

понеділок, 15 серпень 2022, 23:31

"Дмітрій Аґрановскій - адвокат, директор Московської колегії адвокатів "Ліпцер, Ставицька і партнери", член ЦК КПРФ, не п'є, не курить, слухає Rammstein. Вважається заслуженим правозахисником. І принципово вимагає не скасовувати смертну кару в "ДНР" - ...

Телеведучий, котрий добровольцем вступив до війська, показав, як ЗСУ ведуть розвідку на фронті (відео)

понеділок, 15 серпень 2022, 23:06

На початку російсько-української війни телеведучий пішов у тероборону, але потім потрапив на передову у підрозділ розвідки. Відомий український телеведучий та ресторатор Даніель Салем, який із початком війни пішов захищати Батьківщину, показав відео з ...