За словами науковця, якщо люди гинуть чи поранені, це так чи інакше буде впливати на демографічну ситуацію. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Ми (демографи) взагалі не дискутуємо це питання. На мою думку, це питання не демографів чи політиків, це питання Міністерства оборони та Генерального штабу, і вони повинні розраховувати свою потребу у військовослужбовцях, і залежно від цього розв'язувати питання щодо призову", - сказав він.
Водночас, за його словами, людей потрібно готувати, щоб вони навчалися військовій справі.
"У нас найменший в історії рівень народжуваності був 2001 року. Відповідно, плюс-мінус п'ять років - це якраз той контингент, якому зараз 18-25 років. Дійсно, це найменший контингент. Якщо люди гинуть чи поранені, це так чи інакше буде впливати на демографічну ситуацію. Але з іншого боку, у нас зараз середній вік матері при народженні дитини - 28 років, а батька - 31 рік. Це середній вік. Частині батьків - далеко за 30 років, вони теж можуть загинути. Тобто це дуже складне питання", - заявив Гладун.
З іншого боку, як підкреслив демограф, це питання безпеки країни: "Якщо ми не вистоїмо, то про демографію якої країни ми будемо говорити? До того ж варто подивитися, що відбувається на окупованих територіях. Там примусово видають російські паспорти, і цю ж саму молодь без жодних розмов призивають в армію і змушують воювати".
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...
Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак зазначила, що армія РФ рухається до територій, багатих на корисні копалини, і це є однією з причин війни, передають Патріоти України. "Кремль витрачає сотні мільй...