Російські окупанти в містах, де важко прорвати оборону, можуть використовувати хімічну зброю з нервовою паралітичною дією - зарин. Що це за речовина, як уберегтися від хімічної зброї, розбирався ТСН, передають Патріоти України.
Центр протидії дезінформації при РНБО з посиланням на дані волонтерів InformNapalm повідомляє, що російським військовим почали видавати антидоти від такої хімічної речовини як зарин. Розбираємося, що це за речовина, як її розпізнати, та як діяти у випадку отруєння зарином.
Про можливе застосування хімічної зброї, зокрема, Зарину, російськими військами у війні з Україною повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО з посиланням на міжнародну волонтерську спільноту InformNapalm. За даними розвідки, з 20 березня 2022 року командному складу РФ роздали ампули з Антропіном, який є антидотом, що застосовується при отруєнні хімікатами і Зарином в тому числі.
В серпні 2013 року саме російські ракети, наповнені нервово-паралітичною речовиною зарин, були запущені сирійськими військами в передмісті Дамаска Гута (Сирія). Тоді було вбито понад 1400 людей. За даними міжнародної організації Human Rights Watch, ракети класу "земля-земля", які випускали в Сирії, були саме ракетами М-14, які вироблялися за часів Радянського Союзу та були в арсеналі Росії.
Варто звернути увагу, що РФ 1997 року була однією з країн світу, що підписали Конвенцію про заборону хімічної зброї. Згідно з цим документом, не дозволено виготовляти хімічні речовини в промислових цілях. Втім дії Росії неодноразово демонстрували зневагу до Конвенції. За словами Філіппи Ленца, яка є директоркою Центру досліджень науки та безпеки Королівського коледжу Лондона, Російська Федерація має різноманітну хімічну зброю в своєму арсеналі - від складних хімічних речовин, які відрізняються нервово-паралітичною дією, до бочок з хлором, що почали виготовлятися ще за часів Першої світової війни.
Зарин належить до фосфорорганічних бойових речовин нервово-паралітичної дії. На вигляд це рідина, при випаровуванні, газ без кольору та запаху, надзвичайно отруйна.
Симптоми отруєння залежать від кількості отриманої дози зарину, швидкість дії - від того, яким чином ця хімічна зброя потрапила до організму.
В першу чергу людина, отруєна зарином відчуває:
Подальший перебіг отруєння супроводжується сплутаністю свідомості яка закінчується судомами, конвульсіями, зупинкою дихання, паралічем та смертю.
Єдиний варіант при отруєнні зарином, як і іншої бойовою отрутою, звернутися до військових чи співробітників ДСНС, у яких є спеціальні протоколи дії на такі випадки.
Якщо звернутися до спеціалістів немає можливості, то, за словами лікарки-кардіолога Дар'ї Степчини, якщо ворог буде застосовувати зарин, який є хімічною зброєю нервово-паралітичної дії, найкращим антидотом є:
Також варто використовувати водні розчини аміаку, лугів, пероксиду водню, розчин гідроксиламіну у слабко-лужному середовищі для знезараження поверхонь, приміщень, предметів та навіть одягу.
Волосся та нігті, які були відкриті та уражені зарином, необхідно зістригти. Так ви зменшите прояв симптомів. Якщо отрута потрапила до ротової порожнини, рекомендується якнайшвидше промити шлунок - слабким лужним розчином. Пізніше потрібно дати постраждалому активоване вугілля.
Сподіваємося, що дана інформація вам ніколи не знадобиться.
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...
Військовослужбовець Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Тритя Турас розповів, як після оборони Маріуполя і виходу з «Азовсталі» опинився в колонії в Оленівці, пережив жорстокий теракт і зустрівся там з...