"Є два стільці. Путіну доведеться вибирати між війною і порятунком економіки РФ через обвал рубля", - WP

Ослаблення рубля — одна з очевидних ознак тиску санкцій на російську економіку.

Масовані санкції, запроваджені країнами Заходу проти РФ після вторгнення в Україну, матимуть кумулятивний ефект і зрештою змусять Володимира Путіна обирати між продовженням війни і порятунком своєї економіки. Про це йдеться у статті про роботу антиросійських санкцій на The Washington Post.

Як зазначають автори статті, ослаблення рубля — одна з недавніх ознак навантаження на російську економіку.

Станом на липень 2023 року США запровадили санкції проти більш ніж 3600 російських фізичних і юридичних осіб, суден і літаків. Американські санкції включали 10 найбільших російських банків, компаній ВПК і державних діячів аж до Путіна. Кількість санкцій Євросоюзу перевищила 1800.

Наймасштабніші і найбільш значущі санкції включають скоординоване блокування західними урядами приблизно $300 млрд зарубіжних активів ЦБ РФ і заборону на транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, а також обмеження цін на російську нафту на рівні $60 за барель.

Також були введені обмеження на експорт технологій, які використовуються у військових цілях. Додаткові санкції включають заморожування активів, банківські та торговельні обмеження та інші фінансові санкції щодо російських фізичних і юридичних осіб.

У липні цього року доходи Росії від продажу нафти впали на 41% порівняно з минулим роком.

Як зазначають автори статті, санкції призведуть до того, що ВВП Росії у 2026 році зменшиться на 8% порівняно з його траєкторією до початку війни. У грошовому вираженні різниця становитиме $190 млрд.

Профіцит рахунку поточних операцій — приблизно різниця між експортом та імпортом — скоротився більш ніж на $140 млрд за перші сім місяців 2023 року.

Зазначається, що наслідки санкцій чинили тиск на рубль, що призвело до одного з найбільш різких знецінень національної валюти на ринках, що розвиваються, цього року.

Водночас загальне падіння російської економіки 2022 року на 2,1% було набагато нижчим за 10% обвалу, який передбачали багато експертів.

Також автори тексту зазначають, що США та їхні союзники планують присікти обхід та ухилення від санкцій і торговельних обмежень через треті країни. Одним із можливих кроків може стати посилення так званих вторинних санкцій. Зокрема, під удар можуть потрапити компанії в Туреччині та Китаї за ведення бізнесу з підсанкційними фіз- або юрособами в РФ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Казала всім, що їду рятувати дитину: Оля Полякова порушила комендантську годину в Києві (відео)

субота, 23 листопад 2024, 14:42

Співачка Оля Полякова порушила комендантську годину в Києві. Про це вона розповіла своїм підписникам на сторінці в Інстаграмі перед концертом в Кременчуці, Полтавська область, передають Патріоти України. . За словами співачки, вона живе в так званому ...

Пані посол України в Болгарії вручила грамоту ВРУ підсанкційному олігарху Пеєвському, який є... головним мафіозі країни, - політолог

субота, 23 листопад 2024, 13:55

Пані посол України в Болгарії Олеся Ілащук нагородила підсанкційного болгарського олігарха, якого ще називають "головним мафіозі країни", Деляна Пеєвського почесною грамотою Верховної ради України. Про це повідомив у соцмережах голова правління Інститу...