
У центрі угорського Будапешта ввечері 9 травня затримали колишнього українського дипломата. Його дружина є співвласницею одного з українських ресторанів у Будапешті. Про це повідомляє видання Telex, передають Патріоти України.
На сторінці угорського уряду в Facebook написали, що національне управління імміграції видало українцю заборону на в'їзд та проживання через нібито шпигунську діяльність. Уряд також стверджує, що чоловіка депортували тієї ж ночі. Його також звинуватили у тому, що він «виконував свою роботу під дипломатичним прикриттям, але її офіційний статус зараз припинився».
«Те, що уряд [Угорщини] опублікував відео на своїй сторінці в соціальних мережах, є чітким посланням Києву. Так само як і те, що чоловіка під час арешту спецпризначенці прикували наручниками, поставивши на коліна. Це стало новим ударом по угорсько-українських відносинах, а також загостренням шпигунської війни між двома країнами», — вважає Telex.
Як пише журналіст Віталій Глагола у Telegram, затриманий у Будапешті - це колишній перший секретар посольства України в Угорщині Сергій Александров. Журналіст додав, що угорські спецслужби зупинили його авто в центрі міста та затримали просто на вулиці. Наразі він не є чинним дипломатом, а перебуває в Угорщині як цивільний. Крім цього, за даними Глаголи, Александров є власником двох ресторанів в Будапешті. Угорські ЗМІ вважають, що затримання пов’язане із викриттям СБУ агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...