"Є закономірність": Експерт пояснив, чому Росія майже щодня запускає дрони-какмікадзе по Україні

Рекордні запуски росіянами дронів-камікадзе "Shahed-136" по Україні можуть свідчити про те, що поставки до Росії цих безпілотників виведені на потоковий рівень, замість окремих партій, як раніше. Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він нагадав, що РФ останній раз запустила 54 дрони, і за травень це вже третій рекорд із застосування цих апаратів, передають Патріоти України.

"Це може говорити про те, що в Ірану з Росією довгострокове партнерство з постачання Shahed-136 і він зміг наростити виробництво дронів-камікадзе. Не виключено, що нарощування продукції, що випускається на складальних лініях було досягнуто завдяки технічному сприянню Росії", - вважає Коваленко.

Він також звертає увагу, що РФ почала застосовувати іранські дрони-камікадзе по території України практично щодня. "Пауза між нальотами всього раз склала 3 дні , а так - не перевищує доби", - говорить Коваленко

Крім частоти запусків експерт виділив ще нову тактику ударів "Шахедами", коли після масової атаки завжди відбувається наліт обмеженою кількістю БПЛА.

"Закономірність наступна. Перша доба масовий наліт - 1-2 доби обмеженою зграєю. Або, 2 доби поспіль масовий наліт - 1-2 доби після обмеженою зграєю. Це може бути обумовлено або логістичними процесами, або стандартною дорозвідкою після завдання ударів", - говорить Коваленко.

За його словами, здійснюючи такі атаки російські окупанти намагаються вплинути на контрнаступ українських військ.

"Командування російських окупаційних військ явно прийняло рішення регулярно, практично щоночі тероризувати тилові міста України, щоб там постійно на бойовому чергуванні знаходилося ППО, яке могли б у разі відносного спокою, частково відвести до зони бойових дій для прикриття наступу", - зазначає Коваленко.

При цьому він пояснив неспроможність такого плану росіян. "Мабуть, для російських лампасоносців бачиться цей план як елемент ослаблення Сил оборони України і зменшення наступального потенціалу. Ось тільки їм невтямки, що в сценаріях Генштабу ЗСУ тилова зона це тилова зона, а зона бойових дій - це зона бойових дій. Відповідно і розподіл ресурсу з урахуванням потреб. Крім того, для перехоплення Shahed-136 в більшості випадків застосовуються алгоритми і технічні засоби, які в форматі наступу не є унікальним елементом, який необхідно стягувати з тилу до передової", - говорить Коваленко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями "ШаБля"

понеділок, 25 вересень 2023, 5:00

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в ЗСУ перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля». . Про це у п’ятницю 22 вересня повідомили на сайті оборонного відомства. . Ця турель може бути оснащена різною зброєю та встановлюватися...

Збройні сили знищили МТ-ЛБ з корабельною установкою А-22 "Огонь"

понеділок, 25 вересень 2023, 0:55

Збройні сили України знищили першу російську МТ-ЛБ з пусковими установками радянського вогнеметно-запалювального корабельного комплексу А-22 “Огонь”. . Відповідні фотографії оприлюднили в соціальних мережах. . Повідомляється, що бойова машина була зн...