Європарламент ухвалив план про виробництво боєприпасів

Європарламент підтримав пропозиції Єврокомісії про термінове постачання Україні боєприпасів і ракет.

Відповідне рішення депутати ухвалили у четвер рамках пленарного засідання Європарламенту.

Участь у голосуванні взяли 625 депутатів, з яких 446 проголосували «за», 67 – «проти» і 112 утрималися.

Далі почнуться переговори з Європейською Радою, щоб ухвалити закон на пленарному засіданні, яке заплановане на липень. Загалом депутати Європарламенту прагнуть швидкої угоди з радою у терміновому порядку.

Новий план стосується:

  • збільшення європейського виробництва боєприпасів та ракет;
  • пришвидшення доставки боєприпасів в Україну;
  • 500 мільйонів євро фінансування.
Фото на тему: "Європарламент"

У пропозиціях Єврокомісії зазначають, що цей план складається з двох складових.

Перший пропонує заходи, спрямовані на збільшення виробничих потужностей оборонної промисловості ЄС. Другий – передбачає заходи, спрямовані на зміцнення внутрішнього ринку та гарантування надійних постачань.

Єврокомісія пропонує виділити на ці пропозиції 500 млн євро із дати набуття законом чинності до 30 червня 2025 року.

«Сьогоднішнє рішення знаменує собою значний крок уперед у гарантуванні безпеки і оборони нашого союзу, і особливо в нашій непохитній підтримці України перед російською агресією, що триває», – зазначив керівник переговорної групи Європарламенту Крістіан Бушой.

Крістіан Бушой. Фото: cristianbusoi.eu

Нагадаємо, 3 травня Єврокомісія затвердила законодавчу пропозицію виділити 500 млн євро на термінове зміцнення потенціалу оборонної промисловості ЄС.

«Запроваджуючи цільові заходи, включно з фінансуванням, законодавча пропозиція спрямована на нарощування виробничих потужностей ЄС і розв’язання проблеми поточної нестачі боєприпасів і ракет, а також їхніх компонентів. Це підтримуватиме скорочення запасів у держав-членів і спільні закупівлі боєприпасів», – йдеться в повідомленні ЄК.

Зазначається, що пропозиція дасть змогу європейській оборонній промисловості краще підтримувати Збройні Сили України та країн ЄС.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями "ШаБля"

понеділок, 25 вересень 2023, 5:00

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в ЗСУ перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля». . Про це у п’ятницю 22 вересня повідомили на сайті оборонного відомства. . Ця турель може бути оснащена різною зброєю та встановлюватися...

Збройні сили знищили МТ-ЛБ з корабельною установкою А-22 "Огонь"

понеділок, 25 вересень 2023, 0:55

Збройні сили України знищили першу російську МТ-ЛБ з пусковими установками радянського вогнеметно-запалювального корабельного комплексу А-22 “Огонь”. . Відповідні фотографії оприлюднили в соціальних мережах. . Повідомляється, що бойова машина була зн...