Європейські країни домовилися створити винищувач Tempest

Такі європейські країни як Італія, Велика Британія та Швеція наприкінці 2020 року домовилися створити винищувач нового покоління Tempest

Європейські країни домовилися створити винищувач Tempest

Меморандум про спільні зусилля підписали міністр оборони Італії Лоренцо Герені, держсекретар з питань оборони Великої Британії Бен Уоллес та міністр оборони Швеції Петер Хултквіст.

Програма в рамках якої створюватиметься перспективний багатофункціональний літак отримала назву FCASC (Future Combat Air System Cooperation).

Розробка машини має розпочатися в 2025 році, їй передуватимуть інші міждержавні домовленості.


Компанія BAE Systems називає Tempest винищувачем “шостого покоління” і очікує його введення в експлуатацію в 2035 році.

Tempest має замінити в повітряних силах європейських країни винищувач Eurofighter Typhoon.

Проект реалізується консорціумом «Team Tempest» у складі BAE Systems, Rolls-Royce, Leonardo та MBDA.

Конкуренцію проекту складає інший європейський консорціум – Future Combat Air System (FCAS), до складу якого входить Франція, Німеччина та Іспанія, який розробляє літак Next Generation Fighter (NGF).

Вперше його макет показали на міжнародному салоні в Ле Бурже у 2019 році:


Над програмою працюють компанія Dassaut, виробник винищувачів Rafale, а також концерн Airbus. Створювати нову машину будуть Німеччина і Франція за участю Іспанії.

Планується, що новий літак після 2040 року поступово замінить винищувачі Rafale та Eurofighter.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ звільнили ще одне село на схід від Куп'янська

субота, 1 жовтень 2022, 8:23

92 бригада ЗСУ продовжує розширяти плацдарм на лівому березі Старого Осколу поблизу Куп'янська. Так бійці повідомили, що село Курилівка перейшло під контроль визволителів України. Ресурс Діпстейт вже позначив населений пункт на своїй мапі як звільнену ...

"Як написав хтось із росіян, "власовское проклятие настигло триколор", - Оксана Забужко

субота, 1 жовтень 2022, 0:34

"От абсолютно ніякого значення вже не має, шо там говорить Столтенберґ, бігме-Боже! Якісь зовсім інші механізми ввімкнулись - позитивістська картина світу попливла, як альпійські льодовики, і найчутливіші європейські журналісти вже мені розгублено кажу...