Європейські країни домовилися створити винищувач Tempest

Такі європейські країни як Італія, Велика Британія та Швеція наприкінці 2020 року домовилися створити винищувач нового покоління Tempest

Європейські країни домовилися створити винищувач Tempest

Меморандум про спільні зусилля підписали міністр оборони Італії Лоренцо Герені, держсекретар з питань оборони Великої Британії Бен Уоллес та міністр оборони Швеції Петер Хултквіст.

Програма в рамках якої створюватиметься перспективний багатофункціональний літак отримала назву FCASC (Future Combat Air System Cooperation).

Розробка машини має розпочатися в 2025 році, їй передуватимуть інші міждержавні домовленості.


Компанія BAE Systems називає Tempest винищувачем “шостого покоління” і очікує його введення в експлуатацію в 2035 році.

Tempest має замінити в повітряних силах європейських країни винищувач Eurofighter Typhoon.

Проект реалізується консорціумом «Team Tempest» у складі BAE Systems, Rolls-Royce, Leonardo та MBDA.

Конкуренцію проекту складає інший європейський консорціум – Future Combat Air System (FCAS), до складу якого входить Франція, Німеччина та Іспанія, який розробляє літак Next Generation Fighter (NGF).

Вперше його макет показали на міжнародному салоні в Ле Бурже у 2019 році:


Над програмою працюють компанія Dassaut, виробник винищувачів Rafale, а також концерн Airbus. Створювати нову машину будуть Німеччина і Франція за участю Іспанії.

Планується, що новий літак після 2040 року поступово замінить винищувачі Rafale та Eurofighter.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хрумкий овоч до великоднього столу: Прості секрети для отримання рекордних врожаїв редиски

п’ятниця, 31 березень 2023, 2:00

Якщо ви думаєте про вирощування редиски, врахуйте місцеві кліматичні та ґрунтові умови. Цей швидкозростаючий овоч віддає перевагу добре дренованому ґрунту та постійному рівню вологи. Тим паче домашня редиска набагато смачніша, ніж покупна, оскільки вон...

Три цілі путіна: навіщо йому ядерна зброя в Білорусі

п’ятниця, 31 березень 2023, 1:00

Кремль продовжує грати на підвищення ставок. Путін продовжує грати на підвищення ставок, прагнучи у створюваному ним хаосі розколоти Захід, зменшити його підтримку України і добитися «повної перемоги» у війні. Вже традиційно ставку зроблено на ядерний ...