"Індикатор ризику": Лікарі навчилися передбачати швидку смерть людини по очах

За словами фахівців, на ризик швидкої кончини може вказувати розмір зіниці у пацієнта.

Лікарі з Університетської лікарні Кітасато в Японії виявили новий індикатор ризику швидкої смерті серед пацієнтів з серцевою недостатністю. Результати дослідження опубліковані в журналі European Society of Cardiology, передають Патріоти України.

За словами фахівців, на ризик швидкої кончини може вказувати розмір зіниці у пацієнта.

Дослідження проводилося протягом двох років у групі з 870 чоловік, яких поділили на пацієнтів з маленькими і великими зіницями. В ході своїх спостережень вчені з'ясували, що люди, які страждають серцевою недостатністю і мають маленькі зіниці, вмирали в два рази частіше пацієнтів з великими зіницями.

Крім того, з імовірністю 50% вони знову потрапляли до лікарні, в той час як пацієнти з великими зіницями знову опинялися в медустанові в 28% випадків.

Відзначимо, від серцевої недостатності страждають більше 25 млн осіб по всьому світу. Захворювання виникає через порушення функції міокарда і проявляється збільшенням обсягу міжклітинної рідини і зниженням перфузії органів і тканин. Вона буває гострою і хронічною. Перша може бути пов'язана з травмами, дією токсинів, хворобами серця і без лікування швидко може привести до смерті. Друга ж розвивається протягом тривалого часу і проявляється комплексом характерних симптомів – задишка, стомлюваність, зниження фізичної активності, набряки.

До 45% пацієнтів, госпіталізованих з серцевою недостатністю, вмирають протягом року після госпіталізації, а більшість йде з життя протягом п'яти років після госпіталізації.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Усе знаюча професор з добрими очима

четвер, 24 вересень 2020, 15:10

На посаду ректора пропонується... Можливо, все виглядало саме так. На уроці історії задали запитання «Звідкіля походить назва «Україна?» А в шкільних підручниках на такий дражливий запит годі тоді було отримати вичерпну відповідь і допитлив...

Хіти тижня. Ображена "коханка" Тарзана оприлюднила відео подружньої зради чоловіка Корольової

четвер, 24 вересень 2020, 15:00

Стриптизер і чоловік зіркової російської співачки запевняє, що зрада була лише одного разу. Зараз "коханка" Тарзана погодилася на участь в декількох телешоу, в яких має намір розповісти всю "правду" про зради чоловіка Наташі Корольової. Нагадаємо, рані...