Київський князь Святослав Хоробрий 3 липня 964-го переміг військо Хозарського каганату.
Єдиний син київського князя Ігоря і княгині Ольги народився близько 938-го. Після загибелі батька проводив активну зовнішню політику, розширив територію Руської держави. Підкорив волзьких булгар, аланів, радимичів, в'ятичів. Мав прізвисько — Хоробрий.
Хозарський Каганат - багата держава на південному сході від кордонів Київської Русі розташовувалася в низов'ях Волги. Включала Північний Афганістан, Крим. Столиця Ітіль знаходиласяв гирлі Волги, приблизно на місці сучасної Астрахані. Близько 960 року хозарський бек Йосип в листі до вельможі Кордовского халіфату Хасдаю ібн Шафруту зазначив, що веде з русами "наполегливу війну", не пускаючи їх в море і по суші. Єдине джерело, яке говорить про похід саме Святослава на хозарів — "Повість врем'яних літ", в якій літописець датує його 965 роком.
964-го князь Святослав Ігорович з 20-тисячним військом досяг Рязані, по Оці спустився до Волги і далі рушив на 500 човнах з невеликою кількістю війська в столицю Ітіль. Хазари не очікували удару з півночі, і не змоги організувати серйозну оборону. Святослав взяв її штурмом, і, як пишуть літописи "Не залишив у ній каменя на камені".
У сучасника Святослава арабського географа ібн-Хаукаля, є розповідь, що руси після розгрому Хозарського каганату здійснили великий похід до Візантії. Потім через Середземне море до іспанської Андалузії. Правда, хроніст не пояснює, військовий був це похід чи торговий.
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...
Російська влада ніяк не підтримує жителів Курщини, тож ними опікуються Збройні сили України. Вони надають місцевим гуманітарну допомогу: одяг, ліки, засоби гігієни, воду та їжу. Росіяни дякують нашим військовим за поміч і можливість контактувати зі сво...