Київський князь Святослав Хоробрий 3 липня 964-го переміг військо Хозарського каганату.
Єдиний син київського князя Ігоря і княгині Ольги народився близько 938-го. Після загибелі батька проводив активну зовнішню політику, розширив територію Руської держави. Підкорив волзьких булгар, аланів, радимичів, в'ятичів. Мав прізвисько — Хоробрий.
Хозарський Каганат - багата держава на південному сході від кордонів Київської Русі розташовувалася в низов'ях Волги. Включала Північний Афганістан, Крим. Столиця Ітіль знаходиласяв гирлі Волги, приблизно на місці сучасної Астрахані. Близько 960 року хозарський бек Йосип в листі до вельможі Кордовского халіфату Хасдаю ібн Шафруту зазначив, що веде з русами "наполегливу війну", не пускаючи їх в море і по суші. Єдине джерело, яке говорить про похід саме Святослава на хозарів — "Повість врем'яних літ", в якій літописець датує його 965 роком.
964-го князь Святослав Ігорович з 20-тисячним військом досяг Рязані, по Оці спустився до Волги і далі рушив на 500 човнах з невеликою кількістю війська в столицю Ітіль. Хазари не очікували удару з півночі, і не змоги організувати серйозну оборону. Святослав взяв її штурмом, і, як пишуть літописи "Не залишив у ній каменя на камені".
У сучасника Святослава арабського географа ібн-Хаукаля, є розповідь, що руси після розгрому Хозарського каганату здійснили великий похід до Візантії. Потім через Середземне море до іспанської Андалузії. Правда, хроніст не пояснює, військовий був це похід чи торговий.
2 квітня за новим стилем (15 квітня за старим) віряни вшановують преподобного Тита Чудотворця. За це отримав нагороду творити чудеса. За юліанським календарем сьогодні день пам'яті мучениці Фотини Самарянині. . *** . Тит жив у VIII-IX століттях. Ще в...
"Розкидатися погрозами на всі боки - не так весело, як виявилося, бо можна отримати достойну відповідь. Іран - почав грозити Америці ядерним ударом по її військових базах у регіоні. Щоправда, невідомо, чи є в них ті ядерні ракети, чи немає - але ж МАГА...