Історія рухається по спіралі: 3 липня київський князь розгромив найсильнішу державу Східної Європи, що здавна намагалась поглинути землі України-Русі

Київський князь Святослав Хоробрий 3 липня 964-го переміг військо Хозарського каганату.

Єдиний син київського князя Ігоря і княгині Ольги народився близько 938-го. Після загибелі батька проводив активну зовнішню політику, розширив територію Руської держави. Підкорив волзьких булгар, аланів, радимичів, в'ятичів. Мав прізвисько — Хоробрий.

Хозарський Каганат - багата держава на південному сході від кордонів Київської Русі розташовувалася в низов'ях Волги. Включала Північний Афганістан, Крим. Столиця Ітіль знаходиласяв гирлі Волги, приблизно на місці сучасної Астрахані. Близько 960 року хозарський бек Йосип в листі до вельможі Кордовского халіфату Хасдаю ібн Шафруту зазначив, що веде з русами "наполегливу війну", не пускаючи їх в море і по суші. Єдине джерело, яке говорить про похід саме Святослава на хозарів — "Повість врем'яних літ", в якій літописець датує його 965 роком.

964-го князь Святослав Ігорович з 20-тисячним військом досяг Рязані, по Оці спустився до Волги і далі рушив на 500 човнах з невеликою кількістю війська в столицю Ітіль. Хазари не очікували удару з півночі, і не змоги організувати серйозну оборону. Святослав взяв її штурмом, і, як пишуть літописи "Не залишив у ній каменя на камені".

У сучасника Святослава арабського географа ібн-Хаукаля, є розповідь, що руси після розгрому Хозарського каганату здійснили великий похід до Візантії. Потім через Середземне море до іспанської Андалузії. Правда, хроніст не пояснює, військовий був це похід чи торговий.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Американський радник Залужного пояснив, навіщо ЗСУ потрібні ракети ATACMS та винищувачі F-16

неділя, 5 лютий 2023, 15:44

ЗСУ потребують далекобійних ракет на кшталт ATACMS та винищувачів типу F-16, щоб атакувати російських окупантів там, куди не досягають системи HIMARS, заявив спецрадник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Ден Райс в інтерв'ю, передають Патріоти Ук...

Поруч із СБУ і КМДА: У Києві в ресторані під столами нібито виявили підслуховувальні пристрої (фото)

неділя, 5 лютий 2023, 14:51

У центрі Києва в одному з ресторані під столами нібито виявили 10 підслуховувальних пристроїв. Заклад розташований на вулиці Володимирській. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив юрист Віталій Яницький. Офіційної інформації з ...