Ізраїль створив в Угорщині підставну компанію: Як до "Хезболли" потрапили пейджери з вибухівкою, - The New York Times

За кілька років до підриву в Лівані пейджерів, які належать членам воєнізованого угруповання "Хезболла", ізраїльська розвідка відкрила в Угорщині підставну компанію, яка виготовляла ці пейджери. Про це повідомила 18 вересня американська газета The New York Times, передають Патріоти України.

Хоча Ізраїль офіційно досі не підтвердив своєї причетності до підривання пейджерів, немає сумнівів, що за атакою стоїть саме він, зазначило видання, посилаючись на інформацію, яку надали колишні й нинішні співробітники міністерства оборони Ізраїлю та ізраїльської розвідки. Вони сказали, що операція була складною, її довго готували.

"Хезболла" використовувала пейджери для передавання інформації, намагаючись сховатися від ізраїльської розвідки. На використанні й інвестуванні в пейджери роками наполягав лідер "Хезболли" Хасан Насралла. Він публічно закликав членів угруповання та їхніх близьких не користуватися мобільними телефонами, "закопати їх", оскільки за їх допомогою Ізраїль визначає місцеперебування потрібних абонентів. Водночас пейджери, хоч і мають обмежені можливості для передавання інформації, не видають місцеперебування користувачів чи іншу компрометувальну інформацію. І, як зазначила NYT, Ізраїль побачив у цьому можливість.

Ізраїльська розвідка відкрила в Угорщині компанію BAC Consulting, яка за контрактом виготовляла пейджери, розроблені тайванською компанією Gold Apollo. BBC Verify з'ясувала, що BAC Consulting зареєстрували 2022 року в Будапешті, в неї один акціонер. Водночас у Gold Apollo підкреслили, що BAC Consulting використовувала їхню торгову марку, але, згідно з контрактом, відповідала за дизайн і виробництво продукції. Із заяви компанії у Facebook можна зробити висновок, що була скомпрометована модель AR-924 (інформація про ці пейджери була на сайті Gold Apollo, але зараз цю сторінку заблокували).

За інформацією NYT, BAC окремо виробляла пейджери для звичайних клієнтів і окремо – для "Хезболли". Пейджери для "Хезболли" містили батареї з невеликою кількістю вибухової речовини PETN (пентаеритриттетранітрат). Ці пейджери почали постачати до Лівану влітку 2022 року. Спочатку – у невеликій кількості, але коли Насралла розкритикував використання мобільних телефонів, виробництво швидко наростили. Улітку цього року до Лівану доправили тисячі пейджерів.

17 вересня віддали наказ завершити спецоперацію. О 15.30 на пейджери надійшло повідомлення арабською мовою, воно мало такий вигляд, ніби його надіслало вище керівництво "Хезболли". Насправді повідомлення активувало вибуховий пристрій у пейджерах.

Офіційний представник угорського уряду Золтан Ковач відреагував на останні повідомлення у ЗМІ. Він написав у X, що угорська компанія, яка фігурує в публікаціях, була торговим посередником. За інформацією угорської сторони, ця компанія не має виробничих потужностей в Угорщині "і згадані пристрої ніколи не були [на території країни]". "Угорські служби національної безпеки співпрацюють з усіма залученими міжнародними партнерськими агентствами й організаціями. Для Угорщини цей випадок не становить загрози національній безпеці", – наголосив він.

За день, 18 вересня, у Лівані сталася нова хвиля вибухів, але вже в раціях. Зокрема, одна з рацій вибухнула на похороні загиблих напередодні від вибухів пейджерів. NYT зазначила, що для ліванців друга хвиля вибухів стала підтвердженням, що вони тепер живуть у світі, в якому звичайні засоби зв'язку можуть перетворитися на знаряддя смерті, багато хто зараз боїться використовувати навіть мобільні телефони.

За даними МОЗ Лівану, які наводить видання Elnashra, унаслідок вибуху пейджерів 17 вересня загинуло 12 людей, 2323 дістали поранення, а внаслідок вибуху рацій 18 вересня 25 людей загинули, а 608 дістали поранення. "Хезболла" визнала загибель 25 своїх членів за ці два дні, зазначило Elnashra.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пекін намагався це приховати: У Китаї затонув новітній атомний підводний човен

четвер, 26 вересень 2024, 21:54

Китай намагався приховати затоплення новітнього підводного атомного човна. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передають Патріоти України. За інформацією видання, навесні 2024 року в Китаї затонув новітній атомний ударний підводний човен. Інциде...

"Росіяни завжди відслідковують інформацію у публічному просторі": Військовий різко висловився про заяви щодо виходу ЗСУ з Вугледару

четвер, 26 вересень 2024, 21:28

Українські бійці замість того, щоб воювати за Вугледар, через "всіляких корисних дурнів, політиків" змушені спростовувати їхні заяви. Про це в ефірі "КИЇВ24" сказав Іван Тимочко, військовослужбовець, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних с...