Кеш - головний ворог пам'яті у смартфоні

Купуючи новий смартфон, більшість користувачів не в останню чергу звертають увагу на обсяг внутрішньої пам'яті, але на подив багатьох з часом може бути тісно навіть у межах сотень гігабайт. Одним із головних «пожирачів» пам'яті смартфона є кеш – тимчасові файли, які накопичуються майже непомітно.

Ненаситні програми

Якщо максимально спростити визначення терміну кеш, це дані, які додаток зберігає, щоб працювати швидше. Це може бути зображення, відео, фрагменти веб-сторінок, історія переглядів, мініатюри та інші допоміжні файли. Особливо це допомагає на сторінках, перевантажених мультимедійними файлами. Наприклад, відкриваючи сайт Віп казино, любителів азарту зустрічає безліч зображень та іконок, але завдяки кеш-файлам вони завантажуватимуться швидше при наступному відвідуванні.

З одного боку, такі тимчасові файли прискорюють завантаження та роботу програм, але з часом їх стає так багато, що вони займають гігабайти пам'яті. Особливо активно кешуванням «займаються» соціальні мережі, месенджери та програми, що часто використовуються:

  • Telegram;
  • Viber;
  • Tik Tok;
  • Instagram.

Всі вони так чи інакше запам'ятовують переглянуті файли, особливо сьогодні, в епоху безперервного відеоконтенту.

Робота з файлами

Щоб уникнути навантаження пам'яті, важливо регулярно стежити за станом кеша. На Android це можна зробити через налаштування пам'яті. Там видно, скільки займають кешовані дані та які програми лідирують за обсягом. На iOS кеш не відображається окремо, але можна побачити, скільки пам'яті займає кожна програма, включаючи «Документи та дані».

Разом з тим корисним іноді заглядатиме в налаштування самих додатків - у кожному обов'язково знайдеться розділ, за допомогою якого можна стерти тимчасові файли, не втративши при цьому доступ до чатів і важливих даних. Втім, іноді навіть таке хірургічне втручання не дає потрібного ефекту – у такому разі можна видалити програму та встановити її повторно.

Все в тих же параметрах доступна функція автоматичного видалення кешу. Користувач самостійно вибирає період, після якого смартфон буде прати тимчасові файли, наприклад, раз на місяць або після досягнення певного обсягу. Хоча кеш і полегшує роботу додатків, згодом він перетворюється на баласт. Регулярне очищення – просте та ефективне рішення для звільнення пам'яті та прискорення роботи пристрою, адже заповнена пам'ять обов'язково позначається на швидкості роботи смартфона, а особливо на його багатозадачності.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Критикував пропагандиста Кремля Соловйова: У Москві затримали соратника Гіркіна

середа, 18 червень 2025, 23:00

У Москві у середу, 18 червня, затримали соратника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) та автора Telegram-каналу Солдатська правда Михайла Полинкова. Про це повідомило "Настоящее время" з посиланням на його адвоката Олександра Молохова, передають Патріоти України...

Спікер парламенту переконує, що депутати не такі вже й погані. Дійсно? - Борислав Береза

середа, 18 червень 2025, 21:24

"Здається, жодне скликання українського парламенту не було таким непрофесійним і скандальним, як нинішнє, 9-те. І не тому, що, за визначенням самого Стефанчука, вони на "продльонці", тобто значно пересиділи визначений законом термін. І не тому, що сам ...