"Хіба їхні рішення цього вартують?": Скільки платять Юрію Горбунову та іншим членам Ради Держкіно - ЗМІ

Юрій Горбунов, з іменем якого пов'язаний скандал зі зйомками серіалу "СМТ Інгулець" за 33 державних млн, входить до Ради з Державної підтримки кінематографії - органу при Держкіно, який займається конкурсним відбором фільмів-претендентів на отримання державного фінансування та слідкує за використанням цих коштів. Як один дев'яти членів Ради ведучий отримує стипендію, яка оплачується коштами платників податків. Журналісти назвали суму, яку заробляє шоумен, включно з іншими, передають Патріоти України.

Минулого року цифра становила близько 70 тис грн, однак наразі вона стала помітно меншою. Так, у 2022 розмір стипендії становив 35 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, і тоді за жовтень члени Ради Держкіно отримали по 69 тис за місяць.

Після того, як у березні цього року уряд переглянув формування розміру виплат, стипендія скоротилася, і замість 35 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тепер вони отримують 20. На даний момент Горбунов разом з іншими отримує стипендію у розмірі близько 43 тис грн на місяць.

Український продюсер Сергій Галетій прокоментував ситуацію та висловив думку про те, що не розуміє, за що члени Ради Держкіно отримують кошти. "90% засідань державної підтримки кінематографії беззмістовні. Бюрократична маячня. Хіба такі рішення членів вартують того, щоб отримувати чималі стипендії з бюджету? А де ж їхні напрацювання, які сприятимуть розвитку українського кінематографу?" - говорить чоловік.

В найближчому майбутньому стипендія Горбунова може взагалі стати недоступною, оскільки Київський окружний адміністративний суд визнав Раду з Державної підтримки кінематографії нелегітимною. Термін каденції Ради - 2 роки, а після закінчення цього терміну автоматично припиняються і повноваження тих, хто входить до її складу.

Так мало статися ще у березні, однак уряд нещодавно видав постанову, яка зробила недоторканною чинну Раду. Також там йшлося про те, що формування нового складу в період воєнного стану не буде проводитись. Повноваження всіх дев'яти членів залишаються дійсними не лише у період воєнного стану, а й наступні три місяця після його закінчення. Якщо протягом місяця Рада при Держкіно не подасть оскарження до суду, то воно набуде законної сили.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пекін намагався це приховати: У Китаї затонув новітній атомний підводний човен

четвер, 26 вересень 2024, 21:54

Китай намагався приховати затоплення новітнього підводного атомного човна. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передають Патріоти України. За інформацією видання, навесні 2024 року в Китаї затонув новітній атомний ударний підводний човен. Інциде...

"Росіяни завжди відслідковують інформацію у публічному просторі": Військовий різко висловився про заяви щодо виходу ЗСУ з Вугледару

четвер, 26 вересень 2024, 21:28

Українські бійці замість того, щоб воювати за Вугледар, через "всіляких корисних дурнів, політиків" змушені спростовувати їхні заяви. Про це в ефірі "КИЇВ24" сказав Іван Тимочко, військовослужбовець, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних с...