
На Донбасі окупаційні війська виявили та захопили макет зенітно-ракетного комплексу Stormer HVM. Це сталося на одному з напрямків, а фото опублікував російський пропагандист Григорій Вдовіна, передають Патріоти України.
Макет зібраний з фанерних листів, балок та був пофарбований у темний колір. Виробництво макетів військової техніки та систем протиповітряної оборони в Україні здійснюється з використанням оригінальних розмірів і з високою деталізацією.

З цієї причини росіяни часто знищують саме макети таких систем, помилково приймаючи їх за справжні комплекси ППО, як-от IRIS-T, NASAMS та інші. Макети військової техніки використовувалися давно, ще під час Другої світової війни й досить ефективно застосовувалися для обману противника, для дезінформації, і щоб відвести удар від справжньої техніки.

Але сучасні технології вивело мистецтво обману супротивника на нові висоти. З часом змінюється форма та матеріал з яких макети виготовляються. Британський ЗРК STORMER знищує цілі вдень, вночі і в будь-яку погоду. На його озброєнні стоять ракети Starstreak. Тому такі цінні системи важливо маскувати.
Кожна з ракет системи має три "стріли", які розділяються в повітрі і уражають ціль уламками.

STORMER може виявляти цілі на відстані 18 кілометрів, дальність ураження становить 7 кілометрів. Одночасно пускові установки британської зенітки вміщають 8 ракет Starstreak, загалом боєзапас машини – 12 ракет. Крім ракети Starstreak, є можливість використання ракет Martlet, які забезпечують дальність знищення цілей до 9 кілометрів.

Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...
Як на мене ... . "тАвАриСЧ" зюганов, явно з наполегливої підказки кремля видав "експромт" про "изьятие банковских вкладов населения". . Я цілком розумію, що потенційна сума у більше як 60 трильонів "фублів" заощаджень російських громадян суттєво муля...