Хіти тижня. "Это было, было...": Як виглядали убогі квартири громадян СРСР (фото, відео)

Радянські квартири масово почали з'являтися з 1960 року. І нині є багато сучасних будинків, що побудовані за радянськими проєктами.

В СРСР існувала концепція так званого однокімнатного заселення. Окрему сім'ю заселяли в одну з кімнат квартири, а кухня була спільною. Щоб отримати окрему квартиру, потрібно було бути, наприклад, частиною радянської номенклатури, а звичайні громадяни тулилися цілими сім'ями по 2-5 осіб в одній кімнаті, пише у своєму блозі Максим Мирович, передають Патріоти України.У хрущовські часи вживалося гасло "окремій сім'ї - окрему квартиру", але грошей на нормальні квартири в радянської держави не було. Тому масово почали будуватися "хрущовки" мікроскопічної площі. Уся квартира з парою кімнат, кухнею, санвузлом і вітальнею дорівнювала площі однієї кімнати в дореволюційному будинку.Головна відмінність мікроскопічних радянських квартир - це повна відсутність будь-якого поділу простору. Не було окремих віталень і спалень. Кімнати просто заставляли ліжками по всіх кутках, і максимум що в них ще могло бути - це пара окремо розташованих платтяних шаф і якась невелика поличка для книг.Життя в такій тісноті не дозволяло думати про особистий простір, бо його фізично не було. Якщо в сім'ї дитина-школяр, то йому міг належати письмовий стіл. А якщо батько-інженер, то мав особистий простір вночі на кухні, коли займався кресленням. В таких квартирах не було ніякої приватності. Життя проходило на очах в інших. Особистих шаф та іншого такого теж не було.Відсутність приватності відображалася на сімейних розмовах. Стіни в панельних будинках тих часів були тонкими й через них чути все. Через відсутність окремих кімнат та робочих кабінетів студенти часто засиджувалися в бібліотеках. Саме через "життя на загал" саморозвиток людини довго не рушав з місця.Крім цього, є ще риса, яка характерна для жителів радянських квартир - це звичка жити в злиднях і задовольнятися малим. Наприклад, в СРСР вважалося нормою "доношування" речей молодшим братом за старшим. Вважалося нормою харчуватися найпростішими продуктами типу зварених на 3 дні для всіх супів і хліба з маслом. У радянського суспільства не було багато прикладів успішних людей, які б, можливо, стимулювали їх до розвитку.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Український піснеспів "Христос воскрес" Пономарьова не тільки вийшов у ТОП українських соцмереж, а і увірвався у російські тренди (відео)

четвер, 6 травень 2021, 7:30

Виконали піснеспів 12 українських солістів. Український піснеспів авторства українського співака та композитора Олександра Пономарьова "Христос воскрес" всього за добу набрав понад 1 млн переглядів в YouTube та зайняв першу сходинку в українських тренд...

Розмова на різних рівнях: Чим запам'ятався візит Зеленського до Варшави

четвер, 6 травень 2021, 7:10

Цьогорічне святкування річниці Конституції Речі Посполитої 3 травня 1791 року відбулося з незвичним, особливо як на часи пандемії, розмахом. Традиційні урочистості переросли в масштабний дипломатичний захід, участь у якому взяли президенти п'яти східно...