Хіти тижня. У команди президента абсолютно немає гальм та розуміння загроз: Експерти про основні помилки Зеленського

Слабка позиція Зеленського, нерозуміння ним геополітики несе загрозу українській державності.

Минулого тижня відбулися події, які свідчать про тривожні тенденції у відносинах між Україною та Заходом. Зокрема в ПАРЄ було ухвалено рішення про беззастрежне повернення делегації РФ. Це стало справжньою зовнішньополітичною поразкою нашої країни. Крім того, 27 квітня президент України Володимир Зеленський продемонстрував, що у нього немає ніякої комунікації з МЗС. Він зібрав екстрений брифінг та оголосив, що МЗС без його відома відповіло на ноту Росії, в якій містилися неприйнятні для української сторони умови визволення моряків. МЗС відхилив ці умови, що викликало роздратування з боку Зеленського. Журналісти дізнавалися у експертів, до яких наслідків можуть призвести незрозумілі дії голови держави на зовнішньополітичному фронті. Патріоти України пропонують вам прочитати думки деяких експертів.

Україна зазнала двох геополітичних поразок

В своїй ноті Кремль вимагав від Києва провести суд над українськими моряками за російським законодавством. Це було необхідною умовою для їхнього визволення. Водночас це означало б визнати українських моряків не військовополоненими, а злочинцями, які незаконно перетнули кордон Росії, а Крим - російською територією

Нота від Москви – це наслідок домовленостей між РФ, Німеччиною та Францією, вважає директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Зеленського ознайомили із планом дій під час його візиту до Європи. У Парижі та Берліні розраховували на те, що Зеленський не до кінця розуміє політичні і юридичні наслідки авантюри, на яку він погодився.

У ситуації з нотою та поверненням Росії до ПАРЄ Україна зазнала відразу двох геополітичних поразок – перша – це втрата суб'єктності – "нічого про Україну без України", якої домігся свого часу Петро Порошенко і не зміг відстояти Зеленський. Друга - це те, що Європа повертається до business as usual з Росією, готується вибудовувати відносини з Кремлем, виходячи виключно з власних позицій.

З точки зору Європи, це була перевірка наших зовнішньополітичних позицій. Якби ми втрапили в пастку, Німеччина і Франція просто розвели б руками, і залишили б Київ вирішувати питання Криму сам на сам із Росією, вважає експерт.

Невідомо, чи знав Зеленський заздалегідь, які умови виставить Росія. Але коли він вийшов на брифінг для преси, він уже був у слабкій позиції, навіть не потрапивши у пастку. "Те, що Зеленський не отримував ноту від Росії, не читав її, – це відверто кажучи, свідчить, що Зеленський не спроможний підтримувати бодай хоч якісь контакти із Міністерством закордонних справ. Тому голова МЗС просто не міг знати, що у відбувається в голові у Зеленського", - коментує Семиволос.

Сильних світу цього не цікавить селфі із Зеленським

"Зеленський мовчить через брак досвіду, брак власного бачення, брак знань і амбіцій як політика. Очевидно, що він був не готовий ", - вважає український дипломат Василь Філіпчук.

На його думку, нинішній президент міг би швидко вчитися всьому сам або набрати команду, яка б йому підходила. Натомість він вирішив залишити команду Петра Порошенка (голова МЗС Павло Клімкін подавав у відставку, але Верховна Рада відмовила йому у цьому).

Але в цій команді саме Порошенко взяв багато обов'язків у зовнішній політиці на себе. Тому іноді кажуть, що Павло Клімкін та саме МЗС виглядали слабшими на фоні президента. Тепер же Зеленський віддав всі основні справи в руки зовнішньополітичного відомства, задовольняючись протокольними процедурами.

"Селфі із Зеленським-президентом цікаве українським студенткам, а не лідерам провідних країн світу. Зеленський мав одразу після виборів оголосити "Мирний план Зеленського" – системне бачення, на основі якого буде вести діалог з американцями і росіянами. Цей план мав би включати переформатування НАТО, аби воно несло більшу загрозу Росії. На рівні двосторонніх відносин Москві доведеться запропонувати угоду, яка буде вигідна і для неї також – інакше Кремль просто не пристане на пропозицію. Але зустрічі з лідерами ЄС показали, що він не спроможний нічого запропонувати", - каже Філіпчук.

Після обрання Зеленського Україну відсунули на задній план. Європа приймає ті альтернативи , які пропонує Кремль - "Північний потік-2", Іран, Північну Корею, Венесуелу. Повернення Росії в ПАРЄ є найбільшою дипломатичною поразкою Києва за останні кілька років.

Що варто казати Зеленському у світі

Але рано чи пізно нинішньому президенту України доведеться іти на прямі контакти з Володимиром Путіним.

"Путін навряд чи буде сприймати всерйоз будь-якого українського президента, якщо це не буде Юрій Бойко або Віктор Медведчук", - зазначив у розмові німецький політолог Андреас Умланд.

"Самоізоляція Зеленському не допоможе, - коментує політолог Михайло Басараб. - Президент повинен просто називати речі своїми іменами. І заявити, що Україна не піде на будь-які політичні компроміси, аби звільнити свої території або їх частину. "

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко радить під час прямих контактів дізнаватися, які у Росії інтереси, чого вона хоче, на яких умовах вона готова вивести війська з Донбасу. Потім обговорювати план із суспільством . А потім намагатися виторгувати із ЄС та США якомога більше переваг за його виконання. Він додає, що Путіна нинішня ситуація, скоріш за все влаштовує.

Анонімне джерело в дипломатичних колах розповіло, що для росіян є неприйнятним стиль спілкування Зеленського. Для них було шоком бачити, як Зеленський хамить президенту Порошенку. Така поведінка у відношенні до Путіна – це просто самогубство в уявленні росіян.

Оскільки Росія не дає згоди на зміну формату, великим прогресом було б запровадити миротворчу місію ООН на Донбасі і встановити на окупованих територіях тимчасову міжнародну адміністрацію, додає німецький політолог Андреас Умланд.

Переформатування уряду "під Зеленського" – у чому загроза

Експерти вважають, що ситуація може вирівнятися після парламентських виборів і переформатування уряду. Якщо нинішні розклади збережуться, то про-президентська партія "Слуга народу" зможе сформувати Кабмін за мінімальної кількості квот від інших партій.

Політолог Михайло Басараб вважає, що саме з очікуваннями виборів і пов'язана тиша, якої дотримується новий президент на зовнішньополітичному фронті. "Це його електоральний розрахунок, аби максимально втримати електоральний потенціал, який зміг мобілізувати під час президентської кампанії", - пояснює експерт

Під час перегонів Зеленський уникав відповідати на принципові для більшості українців питання-маркери, продовжує Басараб. Він зміг об'єднати противників і прихильників ЄС і НАТО, тепер відбувається загальними фразами щодо російської агресії.

Кволу і невиразну позицію президента реваншисти сприймають як слабкість і заохочення до дій, активації "п'ятої колони" та простір для маневру. "У Кремлі будуть зараз насолоджуватися тим, як Київ буде втрачає позиції у зовнішній політиці і будуть всім демонструвати: "Ми ж говорили, що Україна – це failed state". Для них ідеальним варіантом є, щоб Зеленський не зміг керувати країною, завалився, внаслідок чого виникла дестабілізація", - додає Василь Філіпчук.

Слабка позиція Зеленського, нерозуміння ним геополітики несе загрозу українській державності, вважає Ігор Семиволос: "У команді Зеленського абсолютно немає гальм і не має стратегічного бачення загроз, які існують у відносинах з Росією".

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Обвал залізничного мосту на росії: постраждало 17 військових

субота, 8 серпень 2020, 0:40

Знову кривизна землі стала на заваді? В наслідок обвалу залізничного мосту в Росії постраждало 17 військових. Наслідки надзвичайної ситуації озвучили на сайті Головного військового слідчого управління Слідчого комітету Росії. Перед цим міністерство обо...

Наймиліші сімейні фото: Ведмежата переправилися через річку на спині у мами

субота, 8 серпень 2020, 0:08

У дикій природі теж можна побачити тісний зв'язок між мамами та дітьми. Тварини, так само як і люди, піклуються про своїх дітей і допомагають їм долати перешкоди. Нещодавно в США були зроблені наймиліші кадри, на яких видно як ведмедиця переносить на с...